Ocak ayında olmamıza rağmen yaşadığımız hava koşulları, küresel ısınmanın mevsimlerde oluşturduğu değişikliklere en büyük kanıt oluyor. Buna karşın birçok otoyolda yaşanan sis ve buzlanmalar da, trafik kazalarının yoğunlaşmasına ve yaralanma ve ölümlerle karşılaşmamıza da neden oluyor. Dün gece Kırşehir ile Kırıkkale yolu üzerinde sis ve buzlanma gerçekleşmesi, 10 aracın karıştığı bir zincirleme kazaya sebep oldu.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Kırşehir ile Kırıkkale yolunda bir şehirlerarası otobüs, 3 tane tır ve 6 otomobilin karıştığı bir zincirleme trafik kazası yaşandı. Kazada şu ana kadar ölü sayısı 3^e yükselmiş durumda. Kazada ağır şekilde yaralanan 61 yaşındaki Salih Üstündağ’, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bu vefatla birlikte kazanın bilançosu da 3 ölüye yükseldi.

Kırşehir Kırıkkale Yolunda Zincirleme Trafik Kazası

Dün sabah saatlerinde Kırşehir- Kırıkkale yolunda artan sis nedeniyle görüşün düşmesinin yanında, buzlanma gerçekleşmiş olması, 10 aracın birbirine girdiği bir kazanın oluşmasına yol açtı. Şehirlerarası bir otobüs, 3 tane tır ve 6 tane otomobilin birbirine girdiği kazada, 12 kişi yaralandı 3 kişi öldü. Kazanın yaşanmasından hemen sonra bölgeye gelen jandarma, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi hemen gerçekleştirdi. Kazada yaralananların hastaneye sevk edilmesi ambulanslarla sağlandı.

Süratli müdahale gerçekleştirilmesine rağmen, kazada yaralanarak hastaneye kaldırılan 61 yaşındaki Salih Üstündağ hastanede yaşamını yitirirken, olay anında da 2 kişi yaşamını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin Sündüs Yamak ve oğlu Görkem Yamak olduğu belirlendi. Diğer yaralılarıan tedavileri hastanelerde sürüyor.

Kazada Bir Anne ile Oğlu Hayatını Kaybetti

Kaza sonrasında olay yerinde inceleme yapılırken, kazaya sebebiyet verdikleri gerekçesiyle tır şoförü Mehmet Duman ile birlikte otomobil sürücüsü Salih Şahin’ i gözaltına aldı. Gözaltına alınan 2 kişi, İl Kandarma Komutanlığı’ ndaki işlemlerinin yapılmasının arkasından, adliyeye sevk edildiler. Adliyeye sevk edilen sürücülerden tır şoförü Mehmet Duman tutuklanırken, otomobil sürücüsü gözaltına alındı.

Elim kazada yaşamlarını kaybeden anne Sündüs Yamak ile oğlu Görkem Yamak’ ın cenazeleri, Trabzon’ un Beşikdüzü ilçesine gönderildi. Aynı aileden baba Şeref Yamak ile vefat eden oğlu Görkem Yamak’ ın ikiz kardeşi olan Gökhan Yamak’ ın tedavileriyse, hastanede sürüyor. Baba ile oğlu yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyorlar.