Deprem kuşağında yer alan Türkiye, tarihi boyunca büyük yıkımlara neden olan depremlerle mücadele etmek zorunda kaldı. Devlet 21.yüzyıl Türkiye’sinde daha güçlü ve daha dayanıklı yaşam alanları yaratabilmek için ülke genelinde kentsel dönüşüm projeleri yürütüyor. Vakıfbank ise yürütülen kentsel dönüşüm sahalarında bulunan tüm hak sahiplerine devlet faiz destekli kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. %0.88 faiz oranlı Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisiyle ilgili tüm merak edilenler haberimizde!

Vakıfbank Devlet Faiz Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kamu bankası Vakıfbank, Türkiye genelinde devam edilen kentsel dönüşüm projeleri kapsamında kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. Depreme dayanıksız olduğu tespit edilen binalarını yeniden yapmak isteyen hak sahipleri Vakıfbank’tan devlet destekli kentsel dönüşüm kredisi kullanabiliyor. Vakıfbank’ın sunduğu kentsel dönüşüm kredisi kampanyası üzerinde devletin faiz desteği sayesinde %0.88’den başlayan konut faiz oranlarından yararlanılabiliyor.

Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisi kampanyasında devlet faiz desteği de sunuyor. Standart olarak Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı %1.29 olarak uygulanıyor. Ancak devlet desteği sayesinde faiz oranları %0.88 oranına kadar düşürülebiliyor. Devlet faiz desteği binanın enerji sınıfı verimliliğine göre değişmektedir. Bu kapsamda devlet Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisinde faiz desteği sağlayarak, A sınıfı enerji verimliliğindeki konutlara %0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlarda %0.37 ve standart enerji verimliliğindeki konutlara %0.33 oranında faiz indirim desteği sunuyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Devletin faiz desteği sayesinde Vakıfbank’tan kentsel dönüşüm kredisi enerji verimliliği sınıfı A olan konularda %0.88, B olan konutlar %0.92 ve standart olan konutlar %0.96 faiz oranı uygulamasından yararlanabiliyor.

Vakıfbank 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisinde 120 aya varan vade imkanından da yararlanılabiliyor. 120 ay yani 10 yıla varan vade imkanıyla vatandaşlar hak sahibi olduğu konutun modern ve depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilmesini avantajlı koşullarla sağlayabiliyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi başvuru işlemleri için hak sahiplerinin gerekli evraklarla birlikte Vakıfbank şubelerine gitmeleri gerekiyor. Şahsen yapılması gereken başvuru işlemleri sonrasında çok uygun geri ödeme koşullarına sahip olacak şekilde kentsel dönüşüm kredisinden yararlanılabiliyor.