Üretim ve yeni yatırımları arttırmak üzere Türkiye genelinde KOSGEB tarafından önemli destekler sunuluyor. KOSGEB tarafından sunulan geri ödemesiz desteklerle kendi işinin patronu olmak isteyenlere geniş kaynaklar sağlanabiliyor. KOSGEB 2022 yılında kendi işini kurmak isteyenlere tam 65.000 TL geri ödemesiz hibe veriyor. Peki KOSGEB 65.000 TL hibeyi kimler alabilir? 65.000 TL geri ödemesiz destek şartları neler? Tüm detaylar haberimizde!

KOSGEB’den Geri Ödemesiz 65.000 TL

KOSGEB, kendi işini kurmayı düşünen ancak sermaye oluşturamayan girişimciler için 65.000 TL’lik hibe programı sunuyor. KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL’lik hibe desteği ile girişimciler projeleri için ihtiyaç duyduğu sermaye desteğini alabiliyor. Karşılıksız olarak sunulan 65.000 TL değerindeki destek ödemesi için belirli şartların sağlanması gerekiyor.

KOSGEB Geri Ödemesiz 65.000 TL Hibe Şartları Nelerdir?

2022 yılında KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL’lik geri ödemesiz girişimcilik desteğinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Bu çerçevede KOSGEB hibe desteğinin alınabilmesi için yetkili sağlık kurulları tarafından hazırlanan minimum %40 engelli raporuna sahip olunması gerekiyor. Engelli vatandaşların haricinde eski hükümlülerde projeleri için 65.000 TL geri ödemesiz KOSGEB desteği alabiliyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

KOSGEB desteğinden yararlanabilmek için engelli ve eski hükümlü olunmasının dışında projenin hazır olması ve kurum tarafından yapılan değerlendirmede onaylanması gerekiyor. Bununla birlikte kişilerin KOSGEB başvurusu yaptığı tarihte mutlaka KOSGEB’in sunduğu “Uygulamalı Girişimcilik Programı” katılım sertifikasını almış olması gerekiyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Nasıl Verilir?

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL değerindeki geri ödemesiz destek ödemesi yeni işletme kuruluş işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına sermaye olarak verilmektedir. Bu kapsamda 65.000 TL olan toplam hibe desteğinin 45.000 TL’lik kısmı işletme giderleri, 15.000 TL’lik kısmı işletme kuruluşu giderleri ve 5.000 TL’lik kısmı işletme masrafları için verilmektedir.

İŞKUR tarafından sağlanan 65.000 TL’lik hibe programı kapsamında engelli ve eski hükümlü vatandaşların yeni işletme kuruluşları konusunda sermaye desteği alabilmeleri sağlanıyor. Geri ödemesiz olması sayesinde daha sonrasında yeni açılan işletmenin borçlu olmasının getireceği maddi yükümlülüğünde ortaya çıkmaması sağlanıyor.