Halkın Bankası Halkbank bireysel müşterilerine sunduğu avantajlı fırsatlarla hayatımızı kolaylaştırırken, esnaf, KOBİ ve girişimcileri de unutmuyor. 3  farklı meslek koluna faizsiz kredi vereceğini açıklayan Halkbank bakalım kimlere destek veriyormuş?

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflara Kredi

"Önce Halk Sonra Banka" sloganıyla uzun yıllardır hayatımızda varlığını devam ettiren Halkbank girişimci ve esnaflara faizsiz kredi imkanı sunduğu açıkladı. Halkbank'ın %100 faiz indirimi sunduğu ilk meslek kolu ise Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflar oldu. Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilen, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilmiş meslekleri yapan ve aynı zamanda da vergi muafiyeti belgesine sahip olan kişiler Halkbank'a başvuru yaptıkları anda 200.000 TL'ye kadar faizsiz kredi alabiliyorlar. Bu sayede mevcut işlerini büyütme şansları da onların oluyor.

Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilen, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilmiş meslekler ise şu şekilde sıralanıyor: El dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik ve oyacılık.

Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbank'ın destek olduğu ve anında %100 faizsiz kredi imkanı sunduğu kişilerden biri diğeri ise Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar! Halkbank'ın bu meslek grubu için aradığı şartlar ise şu şekilde sıralanıyor:

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...
  • Halkbank'ın sunduğu bu fırsattan yararlanmak isteyen kişiler, en az 1 yıllık ustalık belgesi olması gerekiyor ancak bu da yeterli değil. Ustalık belgenizin olduğu meslek dalında, son 1 yıl içinde kendi isminize açılmış bir dükkan ya da işyerinizin bulunması ve başvuru tarihi itibariyle o iş yerinizin aktif olarak çalışmaya devam etmesi gerekiyor.

Bu iki koşulu barındıran kişiler 200.000 TL’ye varan faizsiz kredi alma şansına sahip oluyorlar.

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbank'ın destek verdiği son meslek grubumuz ise Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar oluyor! Şartlara hep beraber bakalım:

  • Halkbank’a başvuru yapacak kişilerin, başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını aşmaması en önemli kriter olarak karşımıza çıkıyor. Ancak sadece 30 yaşından genç olmanız yeterli değil. Aynı zamanda KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamış olmanız gerekiyor.
  • Eğer sizler de bu iki şartı sağlıyorsanız KOSGEB’in onayından geçen projelerinizi Halkbank’a sunduğunuzda %100 faiz indirimi ile kredi kullanabilirsiniz.