Bireysel müşterilerine sunduğu avantajlı kredi fırsatlarıyla adından sıkça söz ettiren Halkbank, şimdilerde de esnafların sorunlarını çözmek için elini taşın altına koydu ve bazı meslek grupları %100 faiz indirimi uygulayacağını söyledi!

Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbank'ın faizsiz kredi imkanı sunduğu ilk meslek grubu ise Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar oluyor. Bu kişiler de Halkbank'tan 200.000 TL'ye kadar faizsiz kredi alabiliyor. Şartlara birlikte bakalım:

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!
  • Başvuru sahibinin en az son bir yıl için almış olduğu ustalık belgesi olması gerekiyor.
  • Ayrıca bu ustalık belgesinin bulunduğu meslek kolunda son bir yıl içinde kendi adınıza açılmış bir işletmeniz olması gerekiyor.

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflara Kredi

Halkın Bankası sloganıyla uzun yıllardır hayatımızda olan Halkbank, şimdilerde sunduğu avantajlı fırsatlarla birlikte hem bireysel müşterilerin hem de ticari müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Bazı meslek gruplarına özel olarak %100 faiz indirimiyle kredi sunan Halkbank'ın bu imkandan faydalanmaya izin verdiği ilk meslek grubu Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflar. Eğer sizler de Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflar arasında yer alıyorsanız Halkbank'ın sunduğu bu faizsiz kredi fırsatından yararlanarak anında 200.000 TL'ye kadar kredi alabilirsiniz. Ancak Halkbank'ın bazı şartları bulunuyor, Halkbank'ın Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflar için aradığı şartlara bakalım:

  • Halkbank'a başvuran Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnafların, Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilen, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilmiş meslekleri icra ediyor olması gerekiyor. O meslekler şu şekilde: El dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik ve oyacılık.
  • Aynı zamanda Vergi Muafiyeti Belgesi’ne de sahip olmanız gerekiyor.