Türkiye’de kendi işini kurmak isteyenler için devletten önemli destek ve teşvikler sağlanmaya devam ediliyor. Özellikle KOSGEB aracılığıyla yürütülen yeni girişimci destek programları kapsamında, kendi işini kurmak isteyenlere geri ödemesiz destek sağlanıyor. KOSGEB hibeleri sayesinde girişimciler 2022 yılında projelerini hayata geçirmek için gerekli olan maddi destekten yararlanabiliyor. KOSGEB geri ödemesiz olarak tam 65.000 TL hibe veriyor. Peki KOSGEB 65.000 TL hibeyi kimler alabilir? 65.000 TL hibe desteği nasıl alınır?

KOSGEB’den Geri Ödemesiz 65.000 TL

KOSGEB tarafından 2022 yılında da yeni girişimcilere yönelik olarak geri ödemesiz yani hibe destekleri sunulmaya devam ediyor. Girişimcilerin yeni projelerini hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları sermaye desteği geri ödemesiz olarak KOSGEB tarafından sağlanıyor. Bu kapsamda 2022’de KOSGEB tarafından yeni girişimcilere yönelik olarak 65.000 TL değerinde geri ödemesiz destek sağlanıyor. Ancak KOSGEB geri ödemesiz 65.000 TL desteğinden yararlanılabilmesi için bazı şartların sağlanması gerekiyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

KOSGEB tarafından yeni işletme kuruluşuna istinaden sağlanan 65.000 TL geri ödemesi destek ödemesi parçalı olarak gerçekleştirilmektedir. Buna göre KOSGEB tarafından şartları uygun olan yeni girişimcilere 45.000 TL tutarındaki kısmını kuruluş desteği, 15.000 TL’lik kısmını işletme giderleri ve 5.000 TL’lik kısmını da kuruluş işlemlerinde kullanmak üzere vermektedir. Böylelikle vatandaşlar kendi işinin patronu olabilmek için hayata geçireceği projesinin gerekli olan sermayesini KOSGEB hibesi ile karşılayabilme şansını yakalıyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibeyi Kimler Alabilir?

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL değerindeki hibeyi alabilmek için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Her yeni girişimci KOSGEB’in hibe programından yararlanamıyor. Buna göre 2022 yılında sunulan 65.000 TL geri ödemesiz maddi destek paketinden sadece engelli vatandaşlar ve yanı sıra eski hükümlüler yararlanabilmektedir. Bu şartlara sahip olan yeni girişimciler, KOSGEB’e başvuruda bulunarak 65.000 TL hibe alabiliyor.

Hibe programından yararlanmak isteyen ve belirlenen şartlara sahip olan kişilerin KOSGEB’e başvuruda bulunmaları gerekiyor. Söz konusu projesinin yapılacak değerlendirmeler neticesinde onaylanması durumunda da KOSGEB tarafından 65.000 TL hibe desteği için gerekli olan prosedürler başlatılmaktadır. Bu sayede vatandaşlar 2022 yılında da kendi işinin patronu olma hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyor ve ülke ekonomisine katkı sağlayabiliyor.