Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Dünya'da 34 Bin, Türkiye'de ise 260 şubesi bulunan ve Türkiye'nin en sevilen fast food zincirleri arasında yer alan Mc Donalds, 1940 yılında iki kardeşin klasik araba konseptiyle yola çıktığı bir marka olarak karşımıza çıkıyor. 8 yıl boyunca bu konsept ile çalışan kardeşler, bu süre sonrasında ilk şubelerini açıyor ve o günden sonra büyüme devam ediyor. Dünya’nın en değerli marka sıralamasını yapan Brand Z Raporu, 2017 yılında Mc Donalds’ı 8.sırada gösteriyor.

Mc Donalds Bayiliği Nasıl Alınıyor?

Mc Donalds bayiliği almak isteyenler için süreç şu şekilde ilerliyor:

 • Öncelikle internet üzerinden başvuru formu doldurmak gerekiyor. Ön başvuru formuna olumlu olarak dönüş yapıldığında mülakat daveti veriliyor.
 • Olumlu sonuçlanan mülakat sonrasında 5 günlük iş başında değerlendirme eğitimi veriliyor. Bu eğitim İstanbul'da işletmenin seçtiği bir bayide gerçekleştiriliyor.
 • İş başında değerlendirme programını başarıyla geçenler üst yönetim idaresiyle görüşmek için son kez mülakata davet ediliyor.
 • Bu mülakatında olumlu sonuçlanmasıyla bayi adayı, 6 ila 8 ay sürecek eğitim planına katılıyor. Bu adımları başarılı olarak geçen adaylar uzun soluklu eğitim programı sürecinde gösterecekleri kabiliyetle açılacak Mc Donald’s şubesinde başarıyı yakalayabiliyor.

Performans ve katılım düzeyinin eğitimin sonucunu doğrudan etkilediği eğitim programı, tam zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Çeşitli kategorilerden oluşan eğitim süreci restoran yerlerinde sürdürülüyor ve bu süreç restoran liderlik uygulamaları kursuyla sonlanıyor.

Mc Donalds'tan Franchise almak isteyen girişimci adayları, https://www.mcdonalds.com.tr/ web sitesi veya 0212 336 34 00 numaralı telefon üzerinden detaylı bilgi alabiliyor. Mc Donald Franchise ücretleri, KDV hariç 250 ile 400 bin dolar arasında değişiyor.

Mc Donalds Bayiliği Almak İçin Hangi Şartlar Gerekir?

 • Mc Donalds franchise başvurusu yapacak kişilerde, yüksek motivasyon, başarma hırsı ve girişimcilik kabiliyeti aranıyor.
 • İşletmecilik ve finansal yönetim kabiliyetine sahip adaylar, franchise alımında öncelikli kabul ediliyor.
 • İnsan ilişkileri konusunda başarılı görülen kişiler tercih ediliyor.
 • Franchise alacak kişilerin, bayilik anlaşmasını ek bir iş veya keyfi tutum içerisinde sürdürmemesi bekleniyor.
 • Restoranın kar ve verimlilik arttırma çabası içerisinde yürütülmesi bekleniyor.
 • Ön başvuru süreci onaylanan adaylara 6 ila 8 ay sürecek tam zamanlı eğitim planı uygulanıyor ve bu sürecin başarıyla tamamlanması bekleniyor.
 • Askerlik görevini yerine getiren adayların başvuruları dikkate alınıyor ve başvuru yapan kişinin, franchise ücretini karşılayabilecek birikime sahip olması şart koşuluyor.