Uluslararası bir marka olan Starbucks, kahve zinciri olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye’ de ilk mağazasını 2003 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’ nde açan zincir, Franchise yöntemiyle süratle yaygınlaştı. Günümüzde kahve denilince kla ilk gelen marka haline dönüşmüş olan Starbucks, aynı zamanda en çok kazandıran yatırımlardan biri haline dönüştü.

Ürün çeşitliliği ve kalitesi, yüksek kaliteli hizmet yaklaşımı, marka değeri gibi avantajlarla, Bir Starbucks açmak uzun vadeli ve çok iyi bir yatırım durumunda. Starbucksfranchise sistemiyle yeni şubeler açmaya devam ediyor. Bu şubelerden bir tanesini açmak istemeniz halinde, şirketin reklam ve personel harcama giderlerini karşılamanız gerekiyor.

Starbucks Bayiliği Nasıl Alınır?

Starbucks Türkiye’ de dağıtıcı yetkisi verdiği Shaya Kahve A.Ş. aracılığıyla franchise vermektedir. Shaya Kahve A.Ş. Saray Malallesi, Site Yolu Sokak, Anel Plaza, No: 5/4 Zemin Kat 34768 / Ümraniye / İSTANBUL adresinde yer alıyor. Kuruluşun iletiş kanallarıyla franchise açma talebinizi iletebilirsiniz.Starbucks gelişim politikasına göre, yeni ve öncelikli şube açılacak bölgeler belirlenmiştir. Bu sebeple doğrudan şirkete giderek başvuru yapılması, süratli sonuç alınması açısından önemlidir.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Starbucks Franchise Ücreti Ne Kadar?

Açılacak şubenin nerede olduğuna ve bazı değişkenlere göre belirlenen franchise ücreti, 800.000 TL ile 2.750.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Bu ücretin yanı sıra, personel ücretleri ve reklam giderlerinin de karşılanması bekleniyor. Yine açılacak şubenin coğrafi konumuna göre ilave taleplerde gerçekleşebiliyor.

Starbucks Bayiliği Koşulları

Öncelikle şirket ticari sicili temiz olan kişilerin başvuru yapmasını ön şart olarak belirlemiş. Başvuru sahibinin girişimci karakteri ve yöneticilikte deneyimi de aranan kıstaslar arasında yer alıyor. Her bakımdan Starbucks’ ın temsilciliğini en iyi şekilde taşıyabilecek kişilerin seçimini yapmak konusunda, şirket oldukça hassas davranıyor. İdari kabiliyet, iyi insan ilişkileri, franchise adaylarında aranan koşullar oluyor. Yöneticilik konusunda deneyim sahibi olmayan başvuruların şansı oldukça düşük oluyor.

Başvuru sahibinin özgeçmişi ile ilgili verdiği bilgiler, ayrıntılı şekilde araştırılıyor. Özellikle hukuki bir engele sahip olmanız durumunda, başvurunuza olumsuz yanıt veriliyor. Müşteri memnuniyetini önde tutan şirketin, bu konuda en yüksek verimi alabileceği başvuruları değerlendirdiğinin altını çizmek gerekiyor.