ATV'nin sevilen yarışma programlarından birisi olan Kim Milyoner Olmak İster, yayınlanmaya başladığı ilk günden bu yana izleyicilerin merakla izlediği programlar arasında olmaya devam ediyor. Her hafta televizyonun öne çıkan reyting rekorlarına sahip olan programa her yarışmada ayrı bir yarışmacı damgasını vuruyor. Son olarak ise son bölüme katılan yarışmacılardan Batu Alıcı, yarışmanın çok konuşulan yarışmacılarından birisi oldu. Batu Alıcı Atatürk ile ilgili bir soruyu açtırarak soruya doğru yanıt vermesinin ardından 1 milyon TL'lik soruyu açtırmayı başardı. Bu noktaya gelen genç ve başarılı oyuncu Batu Alıcı, yarışma hakkında ilk kez konuştu. İşte yarışmanın bahsettiği o anlar!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Boğaziçi Öğrencisinin Başarısı

ATV'de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı, bu hafta da çok konuşulan bir bölümle izleyicilerin karşısındaydı. Kenan İmirzalıoğlu ile ekranlara gelen ve her hafta birbirinden heyecanlı dakikalarla kendini izlettiren programda, geçtiğimiz Pazar günü genç yarışmacı Batu Alıcı herkesi şaşırttı. Genç yaşına rağmen oldukça başarılı bir performans ortaya çıkaran Batu alıcı, tüm sorulara verdiği doğru yanıtlarla dikkatleri üzerine çekti.  Boğaziçi Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Batu Alıcı'ya başarısının sırrı sorulduğunda ise genç yarışmacı verdiği doğru yanıtları bolca sınava girmesine bağlamıştı.

'Risk Aldım ve Çok Mutluyum'

Batu Ilıcalı için kader sorusu ise Atatürk'le ilgili geldi. Genç yarışmacı, kendisine sorulan "Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi sitesinde yer alan Atatürk'e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk'ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?" sorusuna doğru yanıt vererek adeta tüm stüdyoyu alkışa boğdu. Böylelikle genç ve başarılı yarışmacı Alıcı, uzun yıllardan sonra 1 milyon TL'lik soruyu açtırmayı başaran ilk yarışmacı oldu. Sempatikliği ve zekası ile milyonların sevdiği bir yarışmacı olan Batu Alıcalı, ''Risk aldım ve çok mutluyum o soruyu doğru bildiğim için. 1 milyon lirayı kazanırsam muhtemelen eğitim hayatım için kullanacağım ama alabilirsem güzel bir tatile de çıkabilirim. Tatil ile ilgili aklımda bir yer yok ama Kıbrıs olabilir." dedi. Batu Alıcı ayrıca, "Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri kaynaklara göre boyu, kilosu ve ayakkabı numarası kaçtır? Soru buydu ben de nereden hatırladığımı bilmiyorum ama çok okudum hayatını. Öyle olunca bir yerlerden geldi ve öyle bir soruda çekilmek istemedim gerçekten.'' dedi.