Miray Daner, o kadar küçük yaşta oyunculuğa başladı ki, ilk dikkat çeken projesinde rol aldığında henüz 18 yaşında bile değildi! Çocukluğu dizi setlerinde geçen, hatta Disney'le ve duayen sanatçı Metin Akpınar'la bile çalışma şansı bulan genç oyuncu, fenomen dizi "Vatanım Sensin" sayesinde olağanüstü bir hayran kitlesine kavuştu. Tıpkı rol arkadaşları Pınar Deniz, Kubilay Aka ve Boran Kuzum gibi bu dizi sayesinde yıldızlaşan Miray Daner için işler sonrasında istediği gibi gitmedi. Başrol oynadığı "Bir Litre Gözyaşı" dizisinde hüsran yaşayınca, çok yakıştırıldığı Boran Kuzum'la iş birliğine gitti!

Heyecan Yarattı

Miray Daner Boran Kuzum

Miray Daner ve Boran Kuzum, "Vatanım Sensin" dizisinde yasak aşkın da cazibesiyle öyle bir uyum yakaladı ki, dünya listelerine bile girdi! Özellikle senaryo sıkıntısı çekilen ve izleyici kaybı yaşanan ikinci sezonu bu ikili ayakta tuttu. Kolay kolay yakalanamayan bu uyumu gören yapımcılar da peşlerini bırakmadı!

Miray Daner-1

Healthyish ve Babe Activewear’ı İflasa Sürükleyen Şeyma Subaşı Şimdi de "You Dou You" Dedi: Başarılı Olabilecek mi? Healthyish ve Babe Activewear’ı İflasa Sürükleyen Şeyma Subaşı Şimdi de "You Dou You" Dedi: Başarılı Olabilecek mi?

BluTV, yeniden çektiği "Behzat Ç."nin ikinci sezonu için başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nu ikna edemeyince yüzünü dizinin diğer karakteri Ercüment Çözer'e döndü. Ercüment Çözer'in öyküsünü anlatan "Saygı"nın diğer başrol oyuncuları ise Miray Daner ve Boran Kuzum oldu! Çok sevilen dizinin ikinci sezon çekimleri hala devam ediyor. Ama Miray Daner yeni projesine hazırlanmaya başladı bile!

Usta Yönetmene Evet Dedi

Miray Daner

Miray Daner, kariyeri için yaptığı akıllıca seçimlere devam ediyor. Yeni sezonun iddialı dizilerinden teklif alan genç oyuncu, diziler yerine oldukça şaşırtıcı bir seçim yaptı. TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Miray Daner usta yönetmen Zeki Demirkubuz'un yeni filmi "Hayat" ile anlaştı. Böylece, başrol oynayacağı ilk filmde Türkiye'nin en iyi yönetmenlerinden biriyle çalışma şansı yakalayacak. Muhtemelen de bütün festivallerden ödülleri toplayacak, hatta dünyanın önemli sinema festivallerine katılma fırsatı bulacak!