2021’in son çeyreğinde tarihi rekorlarını kıran Dolar/TL paritesindeki yükseliş son aylarda yeniden hareketlendi. Üzerine gelen durmadan yükselmeye devam eden enflasyon oranlarıyla birlikte vatandaşın birikim yapması ve ev satın alabilmesi hayal oldu. Ancak TOKİ,toplumun her kesiminden kişiyi ev sahibi yapma  hedefine devam ediyor. Bu kapsamda TOKİ, Türkiye genelinde sürdürdüğü yeni konut projeleriyle sadece 1.16 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuyor. İşte TOKİ’nin herkesi ev sahibi yapan çok uygun taksitli konut kampanyasının detayları!

TOKİ %10 Peşinata Ev Sahibi Yapıyor!

TOKİ’nin inşa çalışmalarına hız verdiği Türkiye genelindeki tüm konut projelerine ilişkin rakamlarda açıklanmaya başlandı. TOKİ tarafından gerçekleştirilen son açıklamayla birlikte Türkiye genelinde ev sahibi olmak isteyen ancak yeterli birikimi olmayan vatandaşlar çok düşük peşinat ve taksit ödemeleriyle hayalindeki eve sahip olabilecek. Buna göre TOKİ 2022 yılında yeni konut projelerinde %10 peşinat ödemesi talep edecek. Böylelikle TOKİ konutlarında peşinat tutarları, herkesin kolaylıkla erişebileceği bir seviyede tutulacak.

TOKİ’den Yaz Kampanyası

TOKİ, yazın gelmesiyle birlikte konut projelerini bir bir tamamlamaya başladı. Özellikle TOKİ’nin gerçekleştirdiği son açıklamayla birlikte vatandaşlar 2 şehirde ve 4 mahallede çalışmalarını hızlandırdı. Böylelikle 2022 yılında vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor. TOKİ Haziran kampanyası kapsamında gerçekleştirilecek konut kuraları için rakamları da belirledi. Buna göre TOKİ’nin kura usulünde katılımla gerçekleştirdiği konut satışları için başlangıç satış fiyatı olarak konutlara 233.000 TL bedel biçildi.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

TOKİ konutlarının sadece 233.000 TL’den başlayan fiyatlara sahip olması, vatandaşların %10 oranındaki peşinat ödemelerini daha rahat bir şekilde yapabilmesine olanak veriyor. Ayrıca vatandaşlar 233.000 TL’den başlayan fiyatlardaki konutları satın alma hakkına yapılan TOKİ kurası sonucunda sahip olduğunda ayda ödeyeceği taksit tutarları da çok daha makul seviyeye iniyor. Buna göre 2022 TOKİ konut taksitleri 233.000 TL üzerinden ayda sadece 1.165.75 TL olarak açıklandı. Böylelikle vatandaşlar 2022 yılında kira öder gibi ev sahibi olma fırsatından bütçesine uygun bir şekilde yararlanabilecek.