İçinde bulunduğumuz dönemde ne yazık ki vatandaşların birçoğu geçim sıkıntı ile mücadele ediyor. Piyasanın her alanını etkileyen hızlı fiyat artışları, günlük temel ihtiyaçlara bile ulaşmamızı engelliyor.

Durum böyle olunca ihtiyaç sahibi kişiler, kendilerine yardım edilmesini talep ediyor. Büyükşehir belediyeleri bu zamana kadar birbirinden farklı yardımlar yapsalar da son zamanlarda bu yardımlar daha sürekli bir hale geldi. Havaların soğumasıyla farklı ihtiyaçları da ortaya çıkan vatandaşlar, büyükşehir belediyelerinin bu yardımlarıyla bir nebze olsun derin nefes aldı. İşte yüzünüzü güldürecek o yardımlar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ''Yardım'' adı altında oldukça farklı projeler geliştiren bir belediye. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara temel ihtiyaç yardımı yapan İBB, yakacak yardımından gıda yardımına kadar pek çok farklı alanda vatandaşlara elini uzattı. Kişilere maddi destek sağlayan İBB'nin bu yardımlarına başvurmak oldukça kolay. İBB'nin yardım kampanyalarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 153 Beyaz Masa üzerinden yardım alma taleplerini oluşturabiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara sakinlerine gerçek anlamda oldukça ciddi yardımlarda bulunan bir belediye. Farklı alanlarda farklı yardımlar yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, temel anlamda gıda ve yakacak olmak üzeri iki büyük yardım sağlıyor. Vatandaşlara tam 400 TL'lik gıda yardımında bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda kömür dağıtımlarını da ihmal etmiyor. Belediyenin bu yardımından faydalanmak isteyen Ankara sakinleri, Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne verdikleri yardım talebi dilekçesi ile yardım başvurularını yapabiliyorlar.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi de diğer büyükşehir belediyeleri gibi şehir sakinlerine birbirinden farklı yardımlar yapıyor. Vatandaşlara; yakacak, gıda, okul ihtiyacı, ulaşım gibi çeşitli yardımlarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi genellikle maddi yardımlardan çok yardım paketleri ile desteğini vatandaşlara ulaştırıyor. Bu yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden yardım başvurularını yapabiliyor. Son yıllarda verdiği destekleri iyice geliştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, maddi açıdan zorluk yaşayan vatandaşları yaşama adapte etmek için harekete geçerken bir yandan da aile içerisinde yaşanan kısıtlamaları sonlandırmayı hedefliyor. Soğuk kış günlerinde birbirinden farklı yardımlar alan İzmir sakinlerinin yüzü gülüyor.