21.yüzyıl dünyasında yatırım araçlarının seyrini değiştiren ve ekonomiyi dijitalleştiren bir faktör olarak artık kripto paralar bulunuyor. Kripto para teknolojisinin ortaya çıkışından itibaren geldiği muazzam yol, modern dünya yatırımlarını tümüyle değiştiriyor. Özellikle yeni milyarderler ve zenginler yaratan kripto paralar, gelecek vaat eden yatırım seçenekleriyle de popülerliğini korumaya devam ediyor. Yüksek yatırım kazançları elde etmek için kripto para borsasına giren kişiler, özellikle popüler coinlere yöneliyor. Peki 2022’nin en çok kazandıran ve tabii ki kazandıracak coinler hangileri? İşte ayrıntıları

Cardano (ADA)

2021 yılında hem çok hem de yıl boyunca para kazandıran kripto para oldu mu? şeklindeki bir sorunun tek bir yanıtı varsa o da kesinlikle Cardano’dur.  Cardano veya kısa adıyla ADA coin, 2021’e 0.10 ile 0.20 Dolar seviyesindeki grafikle başlamış %2000 değerlenerek 3 Dolar seviyelerini zorlamıştı. Yakaladığı yükselişiyle yatırımcılara ciddi kazançlar getiren Cardano, 2022 yılının da popülerleri arasında yer alıyor. Özellikle de Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü farklı blok zincir altyapısıyla gelecek vaat eden en önemli ve en değerli coin olarak da gösteriliyor.

Chiliz (CHZ)

Günümüzde kripto para piyasalarıyla yeni yeni haşır neşir olmaya başlayanların bile adını muhakkak duyduğu popüler coinlerden birisi de Chiliz’dir. Chiliz veya kısa koduyla CHZ, özellikle taraftar tokenleri ile spor tutkunlarıyla çok uzun zamandır tanışıklık sağlamayı başarmış durumda bulunuyor. Dünyanın pek çok büyük spor kulübü ile anlaşması bulunan ve taraftar tokenleri çıkartan Chiliz, 2022’nin gözde yatırım araçlarından birisi olarak öne çıkıyor. Çünkü uzman analistler 2022 yılı içerisinde Chiliz’in çok hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayacağını ve yatırımcıları için hayli kazançlı olacağını belirtiyor.

Avalanche (AVAX)

2022’nin bir diğer yıldızı ise Avalanche adıyla bilinen AVAX coin’dir. 2021’de 100 Dolar seviyesini zorlayacak kadar yüksek bir artış yakalayan Avalanche’nin bu yıl içerisinde üst sınırını aşarak, yeni rekorlar kıracağı beklentisi kripto para piyasalarındaki en yaygın kanılardan birisidir. Üstelik AVAX, geçtiğimiz yıla 5 Dolar seviyesinden başlamış 100 Dolar gibi uçuk rakamları yakalamayı başarmıştı.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz