Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Masalarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan kızartmalar ister küçük ister büyük hepimizin en sevdiği yemekler arasında yer alıyor. Patates kızarmasının yanı sıra, patlıcan, kabak, biber gibi birçok sebzenin kızartmasını yapabildiğimiz gibi hamur işlerinde de sık sık kullanılan yöntemlerin başında geliyor kızartma. Ama hemen hepimizin en çok şikayet ettiği konuların başında ise kızartmaların çok yağ çekmesi gelir. Peki ama yaz size kızartma yaparken yiyeceklerinizin çok fazla yağ çekmemesi için uygulayabileceğiniz bazı püf noktaları var desek. İşte sizin için kızartmalarınızın çok yağ çekmemesi için uygulayabileceğiniz bazı küçük öneriler!

Kızartma Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer kızartma yaparken yiyeceklerinizin çok fazla yağ çekmesini istemiyorsanız, bunun için önceden yapmanız gereken bazı işlemler bulunuyor. Bunun için öncelikle zeytinyağı ya da fındık yağı gibi kızartma için ısıya dayanıklı bir yağlar seçmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra kızartmayı yapacağınız tava da son derece önemli. Isıya dayanıklı bir tava ya da kızartma tenceresi kullanırsanız yiyeceklerinizin daha az yağ çektiğini göreceksiniz. Ayrıca kızartmaya başlamadan önce kızartma yağınızı iyice kızdırmalısınız. Aksi takdirde yiyecekler çok fazla yağ çeker.

Patates Kızartmasında Taktikler

Patateslerinizi kızartırken çok fazla yağ çekmelerini istemiyorsanız, bunun için öncelikle patates alımına dikkat etmeli ve yeşillenmemiş taze patatesleri tercih etmelisiniz. Ardından patateslerinizi soyduktan sonra bir süre soğuk suda, daha sonra da tuzlu suyun içinde bekletmelisiniz. Son olarak kızartma yağınızı iyice kızdırdıktan sonra patateslerinizi havlu kağıtla kurulayarak kızartmaya başlayabilirsiniz.

Patlıcan Kızartmasında Taktikler

Patlıcanlarınızın çok fazla yağ çekmemesi için öncelikle patlıcanlarımızı alacalı bir şekilde soyalım ve doğramadan önce soğuk ve tuzlu suyun içerisinde bekletelim. Ardından dilimleyerek tekrar tuzlu suyun içerisine koyalım. Aynen patateslerde olduğu gibi patlıcanlarımızı da süzelim ve kağıt havluyla kurulayalım. Son olarak iyice kızdırmış olduğumuz kızartma yağımızda patlıcanlarımızı kızartalım.

Hamur İşi Kızartmasında Taktikler

Hamur işi kızartmamızı yaparken çok fazla yağ çekmesini istemiyorsak, hamurlarımızın oda sıcaklığında olmasına özen gösterelim. Diğer yandan kızartma için kullanacağımız yağın ilk kez kullanılmasına da dikkat edelim. Son olarak hamurlarımızı kızgın yağda kızartmaya dikkat edelim.