Cilt kararmaları birçok kişinin yaşamış olduğu cilt problemlerinin başında gelir. Gerek güneşe fazla maruz kalmaktan, gerekse yaşlanma etkisiyle ya da ağda gibi uygulamalar nedeniyle cildimizin belirli alanlarında kararmalar yaşanabiliyor. Bu kararmalara karşı ise evde hazırlayabileceğiniz bazı doğal karışımlarla söz konusu kararmalara karşı mücadele edebilirsiniz. İşte sizin için vücut kararmalarına karşı evde yapabileceğiniz bazı yöntemler!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Greyfurt Maskesi

Cildinizdeki kararma yaşana bazı bölgelere uygulayabileceğiniz greyfurt maskesi son derece basit bir yöntem. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler portakal, mandalina ya da greyfurt gibi herhangi bir narenciye. Bunun için bahsi geçen bu meyveleri blenderden geçirdikten sonra üzerine az bir miktar su ekleyelim. Bunları karıştırarak hamur kıvamına gelmesini sağlayalım. elde etmiş olduğumuz hamuru alarak cildimizdeki kararma olan bölgeye uygulayalım. 15 dakika kadar beklettikten sonra durulayalım.

Limon Suyu

Doğal cilt beyazlatıcılardan birisi de limon suyu. Bunun için üç limonun suyunu sıkarak içine az bir miktar su ilave edelim. Sonrasında her gün iki kez bir pamuk yardımıyla cildimize uygulayıp bekletelim.

Patates Maskesi

Cildi beyazlatmak için bir patatesi küçük parçalar halinde keselim ve tüm yüzümüze yerleştirelim ve 10 dakika kadar cildimizde bekletelim. Dilerseniz patatesi çiğken püre haline getirerek de yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal maskesi ile cildinizi beyazlatmak için 1 çay kaşığı toz zerdeçalı bir limonun suyu ile karıştıralım. Ardından yüzümüze masaj yaparak uygulayalım. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayalım.

Limon ve Hindistan Cevizi Yağı

Bir kase içerisinde bir çorba kaşığı hindistancevizi yağını ve yarım limon suyunu karıştıralım. Ardından karışımı kararan bölgeye uygulayarak birkaç dakika masaj yaptıktan sonra ılık suyla yıkayalım. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapabilirsiniz.

Yoğurt

Ciltteki kararmalara karşı bir diğer malzeme de yoğurt. Yoğurtta bulunan laktik asit cildinizi beyazlatmanın yanı sıra kuru cildinizi de nemlendirmenize yardımcı olur. Bunun için yoğurdu vücudunuzun kararan bölgesine sürün ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. Bunu her gün düzenli aralıklarla yapabilirsiniz.