Gaziantep’te yaşayan Çiçek Kalkan isimli hayvanseverin bakıma muhtaç köpekleri beslediği barınak dün akşam saatlerinde ateşe verildi. Barınağı önce yağmalayan sonra da ateşe veren kişininse köpeğine kötü muamele eden bir kişi olduğu iddia edildi. Çiçek Kalkan bunu yapanların en kısa sürede bulunmasını ve adalet önünde hesap vermelerini istediğini açıkladı.

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

Havaya Ateş Açtı ve Barınağı Yaktı

çiçek

Önceki akşam Burç Mahallesi Durantaş Mevkiinde bakıma muhtaç hayvanlara yardım eden Çiçek Kalkan, öncelikle sosyal medya hesabından bir ihbar aldı. Aldığı ihbarda verilen adreste, sahibinin golden cinsi köpeğe kötü davrandığını, köpeği aç ve susuz bıraktığını öğrenen Kalkan adrese gidip köpeği alarak, bakımını ve tedavisini yaptırdıktan sonra da barınağa getirdi. Ancak, iddiaya göre köpeğin sahibi Cihan A., yanındakilerle birlikte barınağa gelerek önce havaya ateş açtı, ardından da hayvanların mamalarını ve sağlık malzemelerini yağmalayıp barınağın bir kısmını ateşe verdi. Sonra da köpeği alıp kaçtı. Barınakta çıkan yangın ise büyümeden barınak bekçisi tarafından söndürüldü. Çiçek Kalkan ise şüpheliler hakkında şikayetçi oldu.

Büyük Faciadan Dönüldü

barınak

Yaşadıkları karşısında oldukça etkilenen Kalkan büyük bir faciadan dönüldüğünü söyleyerek şunları aktardı: “Sosyal medya hesabımdan bana bir ihbar geldi. Köpeğin yaşadığı sitede sahipsiz olarak bırakıldığını, şiddet uygulandığı ve öleceği söylediler. Bizde ihbar üzerine adrese giderek köpeği bakıma aldık. Korumaya aldığımız köpeğin sonradan öğrendiğimiz bir sahibi iki araçla beş altı kişi ile gelip burayı yağmalayıp, silahla ateş açıp, yakıp yıkmış. Golden cinsi köpeğini alarak barınağın bir kısmını da ateşe verip kaçmışlar. Durumu jandarmaya bildirerek, ifadelerimizi verdik. Bunu yapan kişilerin acilen bulunmasını ve adalet önünde hesap vermelerini istiyoruz. Çok büyük bir faciadan dönüldü. Köpeklerin bakıcısı kendi canını riske atıp ateşi söndürmeseydi bugün tüm bu canlar ölecekti" dedi.