KOSGEB vatandaşın iş problemine temelden çözüm buluyor.

2020 yılının mart ayından itibaren ülkemizi etkisi altına alan pandemi, ne yazık ki bütü sektörleri etkiledi. Yaşanan kapanmalar ve kısıtlamalar sonucu esnaflar oldukça olumsuz etkilendi. Bu vatandaşlar şimdilerde biraz olsun rahatlasa da yine de yardım ihtiyacı duyuyorlar. Bu noktada esnaflığa adım atmak isteyen kişiler, bir parça tedirgin olsalar da devlet bu kişilere yardım edebilmek için kolları sıvamış durumda. KOSGEB, esnafları ve girişimcileri desteklemek amacıyla şimdiye kadar birbirinden farklı onlarca fırsat sunarken şimdi de yepyeni bir kampanya duyurdu. Hemen şimdi KOSGEB'in belirlediği bazı koşulları yerine getirerek büyük hibe yardımından yararlanabilir ve girişimcilik hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Geri Ödemesiz 65 Bin TL!

KOSGEB, İŞKUR ve SGK ile  işbirliği olan girişimci destek programı dahilinde herhangi bir geri ödeme talep etmeden tam 65 bin TL'lik hibe yardımı sağlıyor. Pandemi ve ülke ekonomisi nedeniyle girişimcilik hayallerini erteleyen vatandaşlar, KOSGEB'in bu projesi dahilinde ihtiyaçları olan maddi desteği sağlayabiliyor.

Bu 65 bin TL tutarında verilen yardımın; 5 bin TL'si kuruluş aşamasındaki işlemleri gidermek için, 45 bin TL'si girişimcilik projesinin gerçekleştirilmesi için ve 15 bin TL'si de kuruluş aşamasından sonraki işletme düzeneğini oturtabilmek için sağlanıyor.

Başvurunuzu Yapın!

KOSGEB'in girişimcilere sağladığı bu hibe yardımından bütün vatandaşlar yararlanamıyor. Yararlanmak isteyen vatandaşların ya eski hükümlü ya da engelli durumunun engelli raporu ile kanıtlandığı kişiler olması gerekiyor. KOSGEB'in vatandaşlara tamamen ücretsiz olarak verdiği ve kişilerin e-devlet üzerinden erişim sağlayabildiği eğitimleri alan kişiler, KOSGEB'in girişimcilik sertifikasını almaya hak kazanıyor. Bu sertifika dahilinde KOSGEB'in desteklediği iş alanlarından birinde kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar bu yardımdan yararlanabiliyor.

Engelli vatandaşların en az %40 engelli olması ve eğitim sertifikası ile birlikte ''%40 ve üstü engellidir.'' raporunu da başvuru aşamasında KOSGEB'e götürmesi gerekiyor.

Eğer siz de pandeminin etkilerini üzerinizden atmak ve hayalinizdeki girişimcilik projesini artık gerçekleştirmek istiyorsanız KOSGEB'in yukarı belirttiğimiz şartlarını yerine getirerek oldukça kısa bir süre içerisinde tamı tamına 65 bin TL'lik hibe projesinden yararlanabilirsiniz. Eğer aklınıza takılan bir nokta olursa KOSGEB'in resmi internet sitesine giriş yaparak edinmek istediğiniz bütün bilgileri edinebilirsiniz.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!