Geçtiğimiz yıl 15.000 personel alımı gerçekleştiren PTT, 2022 yılı içinde 55.000 kapasiteli yeni personel alımı gerçekleştireceğini açıklamıştı. PTT Haziran ayı itibariyle de yıl sonuna kadar 55.000 yeni personel alım hedefini tamamlayabilmek için personel alımı gerçekleştiriyor. İşte 2022 PTT personel alım ilanları ve ilanlarda belirtilen PTT işe alım şartları ve koşulları!

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

PTT 55.000 Yeni Personel Alacak!

PTT, tüm kurumlar gibi yeni altyapı ve projeleri kapsamında ortaya çıkan personel ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla yeni personel alımları gerçekleştiriyor. Binlerce kişiye kamu personeli olma fırsatı sunan PTT yeni personel alımı ile ilgili tüm detaylarda belli oldu. PTT tarafından gerçekleştirilecek ve 2022 yılı sonuna kadar 55.000 sayısının yakalanmasının hedeflendiği personel alımına ilişkin başvuru şartları ve başvuru tarihleri neler olduğu da açıklandı.

PTT tarafından gerçekleştirilecek 55.000 yeni personel alımı tek bir seferde gerçekleştirilmeyecek. Kurum içi işleyiş çerçevesinde tespit edilen pozisyonlara yönelik olarak kademeli olarak yeni personel alım ilanları yayınlanacak. PTT personel alım ilanları ise PTT’nin resmi web sitesindeki “Duyurular” ve “İnsan Kaynakları” birimleri üzerinden yayınlanacak. Bu kanalları takip edenler personel alımı yapılacak ilgili pozisyonlar için gerekli şartları karşılamaları halinde başvuruda bulunabilecek.

PTT İşe Alım Şartları Neler?

2022 yılında PTT tarafından gerçekleştirilecek personel alım ilanlarında aranan şartlar pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle tecrübe ve eğitim kriterleri bakımından farklılıklar söz konusu olsa da PTT işe alım şartları temel olarak kamu personeli olmak için engele sahip olunmaması üzerine kuruludur. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması, kamu haklarından mahrum olunmaması, askerlik görevinin tamamlanmış olması(erkek adaylar için) ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan(SGK) emekli olunmamış olması gerekmektedir.

Bunların haricinde ilgili pozisyona istinaden talep eden eğitim şartlarını karşılıyor olması, taksirli suçlar haricinde 6 aydan daha fazla hüküm giymemiş olmak ve madde kaçakçılığı nedeniyle hüküm giymemiş olmak şartlarının karşılanması gerekmektedir. Bu şartların dışında ilgili pozisyonlara yönelik olarak açıklanan diğer özel şartlarında sağlanmış olması, başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için gereklidir. Bu nedenle düzenli olarak 2022 yılı boyunca PTT tarafından açıklanacak personel alım ilanlarına başvuru yapılması gerekmektedir.