PTT tarafından duyurulan yeni personel alımının ne zaman yapılacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. PTT’de kariyer fırsatı sunan yeni personel alımı ile ilgili olarak başvuru tarihleri dışında başvuru şartları içinde araştırma yapılıyor. PTT 2022 yılı boyunca 55.000 yeni personel alımı yapacağını açıklamıştı. İşte PTT’nin personel alım tarihleri ve personel alımı başvuru şartları ile ilgili tüm detaylar!

PTT 55.000 Personel Alımı Yapacak!

2021 yılında 15.000 personel alımı yapan PTT, 2022 yılında da mevcut şubeleri ve yeni açılacak şubelerinde görev almak üzere farklı pozisyonlar için 55.000 personel alımı yapacağını açıklamıştı. Yılın ilk 6 aylık döneminde belirli limitlerde personel alımını tamamlayan PTT, 2022’nin ikinci yarısında da yeni personel alımları yapmaya devam edecek.

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT tarafından açıklanan 55.000 yeni personel alımına ilişkin başvuru tarihleri yakından takip ediliyor. Özellikle PTT personel alımı başvuru tarihleri ile ilgili olarak kurumdan yapılacak açıklamalar merak ediliyor. Ancak PTT tarafından şu ana kadar yeni personel alımına ilişkin herhangi bir başvuru tarihi açıklanmadı. Bu kapsamda PTT tarafından yeni personel alım kapasitesi, personel başvuru şartları ve personel alım başvuru tarihleri ile ilgili olarak resmi web sitesindeki “Duyurular” sayfasından açıklama yapılacak.

PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT tarafından gerçekleştirilecek personel alımına başvuruda bulunabilmek için gerekli şartların taşıyor olması gerekiyor. Farklı pozisyonlara yönelik personel alımı yapılacağından, her ilandaki personel alımı başvuru şartları değişkenlik gösterebiliyor. Bu kapsamda ilan özelinde belirtilen şartlara sahip olan kişiler kadrolu olarak kurumda görev alabilecek. Bununla birlikte PTT sınavı ve PTT mülakat prosedürünün uygulanacağına da dikkat çekiliyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

PTT İşe Alım Şartları Nelerdir?

PTT, bir devlet kurumu olmasından dolayı memuriyet için gerekli tüm şartlara sahip olunması gerekmektedir. Devlet memurluğu için aranan tüm şartlar PTT işe alım ilanlarında da aynı şekilde aranmaktadır. Bununla birlikte PTT kargo personeli, şube müdürü ve gişe memuru gibi farklı pozisyonlar için personel alımı yapacağından özel eğitim koşulu gibi çeşitli özel koşullarda talep edebilmektedir.