Hayatın giderek zorlaştığı bu dönemde, pandemi sebebiyle yaşanan kapanmalar ve yasaklar her şeyi daha da zorlaştırdı. Hal böyle olunca kullanılan kredi kartlarının borcu boyu aştı. Ödenemeyen borçlar ise bütçeyi bir hayli zorladı. Tam bu aşamada kredi kartı borcu olanlara benzersiz destek Vakıfbank'tan geldi. Vakıfbank, kredi kartı borçlarını erteleyeceğini ilan etti.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Olanlara Erteleme Hizmeti Sunuyor

vakıfbank kapak resmi

Vakıfbank, Ekstre ertele ile ödeme şartı olmadan kredi kartı son dönem ekstre toplam borcunuzu veya ekstre toplam borç tutarından kalan borcunuzu erteliyor. Üstelik bu işlem için %1,64 gibi son derece makul bir faiz oranı ve 3 aya kadar erteleme imkanı sunuyor.

Vakıfbank'ın ekstre erteleme hizmetinden Bireysel ve Ticari kredi kartları için faydalanılabiliyor. Müşteri talebi doğrultusunda yapılacak ekstre erteleme için asgari tutarının ödenmesi ve erteleme talebinin, son ödeme tarihinden önce yapılması şartı aranmıyor.

Ekstre ertele hizmetine başvuru esnasında işlem gerçekleştirilecek kredi kartının normal, iptal veya kayıp statüde olması gerekiyor. Bu hizmetten yapılandırmalı kartlar yararlanabiliyor. Ekstre erteleme işlemleri yalnızca TL ekstreleri için yapılabiliyor. Ekstre erteleme işleminden işleminden kart bazında yıl içinde en fazla 9 kez ve arka arkaya maksimum 9 kez faydalanılabiliyor.

Ekstre ertele hizmeti, bir dönem ve üzeri gecikmesi olan müşteriler için gerçekleştiriliyor. Ertelenen ekstre için yeniden talep alınamıyor. Ekstre ertele işlemleri Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı, 08502220724 Çağrı Merkezi, Şubeler veya SMS kanalıyla gerçekleştirilebiliyor. SMS kanalıyla ertelemek için ERTELE yazıp, kartın son 6 hanesini ve istenilen taksit sayısını ekleyerek 5724’e göndermek yeterli oluyor.

Ertelemenin Yanı Sıra Vakıfbank Kredi Kartlarını Taksitlendiriyor

vakıfbank şube-1

Vakıfbank'ın sunduğu kolaylık, ekstre erteleme ile sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda ekstreler %1,64 faiz oranı üzerinden 12 aya kadar  taksitlendirilebiliyor. Ekstre taksitlendirme hizmetinden, Bireysel ve Ticari kredi kartları için son dönem ekstre hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden en geç 1 gün öncesine kadar faydalanılabiliyor. Bu hizmetten yararlanmak için talepten en geç 1 gün öncesinde, ekstrenin en az asgari tutarının ödenmiş olması gerekiyor.

Ekstrede yer alan vade farklı taksitli işlemler, peşine taksit, taksitli nakit avans ve yapılandırma işlemlerine taksitlendirme yapılamıyor. Ekstre taksitlendirme işlemleri İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, 08502220724 Çağrı Merkezi, Şubeler veya SMS kanalıyla talep edilebiliyor. SMS kanalıyla taksitlendirmek için TAKSİTLENDİR yazıp, kartın son 6 hanesini ve istenilen taksit sayısı ekleyerek 5724’e göndermek yeterli oluyor.