Eğer sizlerin de kredi notunuz düşükse ve bu nedenle bankalardan kredi ya da kredi kartı alırken zorlanıyorsanız size güzel bir haberimiz var! Bazı bankalar, rakiplerinin önüne geçmek ve müşterisi sayısını arttırmak için elini taşın altına koymaktan geri durmuyor. Risk alan bu bankalar kredi notu düşük kişilere ya da gelir belgesine sahip olmayan kişilere kredi imkanı sunmaktan geri durmuyor.

Bugün sizler için kredi notu nedir ve hangi bankalar kredi notu düşük kişilere kredi imkanı sunuyor? sorularının yanıtını bulmaya çalışıyoruz!

Kredi Notu Nedir?

İlk olarak kredi notunun ne olduğundan bahsetmemiz gerekiyor. Kredi notu, bankacılık işlemleri yapan herkesin sahip olduğu bir puandır. Bu puan 0 ile 2000 arasında değişir ve sizlerin geçtiğimiz yıllarda bankalarla olan ilişkinizi ortaya koyar. Geçmişte ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi aldıysanız ve ödemelerinizi de düzenli yapmadıysanız her geciken ödemeyle birlikte kredi notunuzda düşmeye başlar. Sahip olduğunuz kredi notu 2000'e ne kadar yakın olursa bankalardan kredi ya da kredi kartı alabilme şansınız da o denli artar ancak 0'a yakın kredi notun sahip kişiler bankaların kara listelerinde yer alarak bankacılık ürünlerinden faydalanma şanslarını düşürürler ancak bazı bankalar kredi notuna bakmadan kredi vermeye devam ediyor, Fibabanka ve ING gibi!

ING

Kredi notu düşük kişilerin uğrak noktalarından biri de ING oluyor! Müşterisi sayısı arttırmak için riske girmekten çekinmeyen ING, kredi notu düşük kişilere yüksek faiz oranı ile olsa da kredi imkanı sunuyor ancak ING başvuru sırasında sizlerden teminat göstermenizi ya da ipotek yaptırmanızı isteyebilir. 50.000 TL'ye kadar 36 aya varan vadeler ve %1,77'den başlayan faiz oranlarıyla müşterilerine destek olmaya devam eden ING'den alacağınız kredi tutarı 50.000 TL'nin üstündeyse size uygulanacak vade sayısı 24'e düşecektir. Eğer siz de ING’den 20.000 TL’lik kredi alırsanız 36 ay boyunca 800 TL ödeyerek borcunuzu kapatabilirsiniz.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Fibabank

Fibabanka'dan da kredi notu düşük vatandaşlar kredi alabiliyor üstelik kredinin üst sınırı 130.000 TL olarak belirlenmiş durumda ancak 50.000 TL'nin üzerindeki kredi kullanımlarında vade sayısı 36 aydan 24 aya kadar düşüyor. Faiz oranları ise %2,16'dan başlıyor. Eğer siz de Fibabanka’dan 15 bin TL’lik ihtiyaç kredisi alırsanız 36 ay boyunca 679,05 TL ödeme yapıyorsunuz.