Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Bankaların, tüm müşteriler için belirlemiş oldukları kredi notları finansal anlamda yapacağımız birçok iş ve işlemde karşımıza çıkar. Çünkü bankalar söz konusu bu banka kredi notları sayesinde tüm bireyleri finansal açıdan derecelendirir ve değerlendirmeye tabi tutar. Bu değerlendirme sonucunda da herhangi bir kredi ya da kredi kartı talebine ilişkin olumlu ya da olumsuz bir yanıt oluştururlar. Kredi notu düşük olan müşteriler için de kredi ve kredi kartı olanaklarını seferber etmek konusunda çekimser davranırlar. Peki ama düşük olan kredi notlarını yükseltebilmek mümkün müdür? Kredi notunu yükseltebilmek için bankalardan herhangi bir finansal destek alabilir misiniz? İşte sizin için kredi notunu yükseltme yolları ve bu konuda destek sunan bankalardan bazıları!

Kredi Notunuzu Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Bankacılık sistemi içerisinde son derece önemli olan kredi notunu yükseltebilmek için almanız gereken bazı tedbirler olabilir. Bunun için öncelikle herhangi bir bankada bulunan kredi ya da kredi kartı borcunuzun ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir. Bu nedenle eğer bir kredi kartı borcunuz varsa, kartınıza ilişkin sürekli asgari ödeme yapmak yerine tüm borcunuzu kapatmaya çalışın. Eğer kredi borcunuz varsa bu durumda da kredi taksitlerinizi düzenli bir şekilde, gecikmeye düşmeden ödemeye çalışmalısınız. Bunun yanı sıra fatura, kira, eğitim taksitleri gibi rutin ödemelerinizi de zamanında yapmaya dikkate etmelisiniz. Eğer bu ödemeler konusunda finansal bir darboğazda iseniz, bu durumda bazı bankalardan kredi notunuzu yükseltmek için destek alabilirsiniz.

Denizbank

Kredi notunuzu yükseltebilmek için kredi desteği alabileceğiniz bankalardan birisi olan Denizbank, maksimum 36 ay taksit ve yüzde 2,20 faiz oranı karşılığında bir kredi desteği sunuyor. Bu koşullarda bankadan alacağınız örneğin 10.000 TL kredi için bakaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 433,77 TL iken toplamda ödenecek olan meblağ 15.665,72 TL'dir.

TEB

Kredi desteği sunarak kredi notunuzu yükseltmenize yardımcı olan TEB, 36 ay vade ve yüzde 1,95 faiz oranı karşılığında bir kredi imkanı sağlıyor. Bu koşullarda bankadan çekeceğiniz 10.000 TL tutarındaki kredi için bankaya ödeyeceğiniz aylık taksitleriniz 414,07 TL iken toplamda ödenecek olan meblağ 14.956,61 TL'dir.

Halk Bankası

Yeni bir kredi ile kredi notunuzu iyileştirebilmeniz için finansal destek sunan bir diğer banka da Halk Bankası. Bankanın 36 ay vade ve yüzde 1,71 faiz oranı karşılığında sunduğu kredi imkanı karşılığında çekeceğiniz 10.000 TL tutarındaki kredi için bankaya ödeyeceğiniz aylık taksitleriniz 395,61 TL iken toplamda ödenecek olan meblağ 14.291,96 TL'dir.