Bankalardan kredi veya kredi kartı alınmak istediğinde kredi notu değerlendirmesi yapılıyor. Kredi notunun düşük olması halinde bankadan kredi alabilmek ise neredeyse imkansız oluyor. Acil nakit ihtiyacı oluşan ve kredi notu düşük olan kişiler ise ciddi bir sıkışıklık yaşıyor. Bu kişiler için hem kredi notlarını yükseltebilme fırsatı sağlayan hem de kredi notuna bakılmaksızın kredi kullanabileceği kredi paketleri sunuluyor.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuzun düşük olması durumunda, bankaların kredi ve kredi kartı gibi ürünlerini kullanabilmeniz mümkün olmaz. Çünkü bankacılık sektöründe kuruluşların risk analiz ve değerlendirmeleri tüketicinin daha önceki ürün ve hizmetlerdeki performansıyla oluşan kredi notu üzerinden gerçekleştirilir. Eğer düşük kredi notu bulunuyor ise o kişinin kredi çekmesi de doğal olarak zorlaşıyor.

Düşük kredi notu olanlar ya çok düşük kredi limitlerinden faydalanabiliyor ya da hiç kredi çekemiyor. Ayrıca kredi notu düşük olduğunda bankalar kredi faizlerinde daha yüksek oran uygulamalarına maruz bırakıyor. Tüm bunlarla karşılaşmamak adına düşük kredi notunu yükseltmek gerekiyor. Kredi notunu yükseltmek için öncelikle yapılması gereken bankalara olan gecikmedeki kredi ve kredi kartı borçlarının ödemesini düzene sokmaktır. Ayrıca bankalardan düşük tutarlı kredi veya kredi kartı alarak ödemelerini düzenli olarak yapmakta gerekir. Banka hesabına sık sık para giriş ve çıkışı sağlayarak,

hareketlilik/aktiflik oluşturmanızda kredi notunuzu yükseltmenize fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kredi notunun yükseltilebilmesi ve iyi sayılabilecek bir ortalamaya ulaşabilmesi 6 ayı dahi bulabilir.

Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi Veren Bankalar

Günümüzde kredi notu düşük olsa dahi bazı bankacılık kuruluşları, tüketicilere ihtiyaç kredisi desteği verebiliyor. Kredi notu, gelir belgesi veya kefil gibi koşulları dikkate almadan, acil nakit ihtiyacı olanlar için ihtiyaç kredisi kullandırıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Türkiye’de düşük kredi notu olanlara kredi veren bankalar arasında CEPTETEB, Garanti BBVA ve ING Bank gibi bankalar yer alıyor. CEPTETEB 20.000 TL’ye kadar acil nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak 36 ay vadeli %1.77 kredi faiz oranıyla düşük kredi notu olanlara da kredi desteği sağlamaktadır.