Ekonomide yaşanan dalgalanmalar, her geçen gün bankalara borçlu sayısında ciddi artışlara neden oluyor. Bankalara borcu olan kişilerde doğal olarak gecikmedeki borçları nedeniyle “Kredi Kayıt Bürosu(KKB)” tarafından kara listeye alınmasına neden oluyor. Banka borçları nedeniyle sicili bozulan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında kredi kullanabilmeleri olanaksız oluyordu. Ancak günümüz ekonomik koşulları göz önünde bulundurularak, Türkiye’de sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar bulunuyor. Bazı bankalar kredi notuna bakmadan onaylı kredi veriyor.

Sicili Bozuk Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de ekonomik gidişattaki olumsuzluklar çerçevesinde çoğu vatandaş, bankalara olan borçlarını ödeyemedikleri için gecikmeye düşüyor. Bu durumda bankalarla icralık olmasına dahi neden olabiliyor. Bu olumsuz tablo içerisinde kredi sicili de bozulan kişiler bankalardan kredi çekmekte güçlük yaşıyor. İşte bu noktada sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar, bu vatandaşların acil masrafları için toplu nakit kullanımı gerçekleştirebilmelerine yardımcı oluyor.

Denizbank Sicili Bozuk Olanlara 25.000 TL Kredi

Denizbank, 2022 yılında kredi sicili bozuk olduğu için kredi çekemeyenlere yardımcı oluyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre borçları nedeniyle kredi sicili bozuk ve kredi notu düşük olan kişilere 25.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriliyor. Kampanya kapsamında vatandaşlar Denizbank şubelerine giderek, başvuruda bulunabiliyor ve 25.000 TL limitli ihtiyaç kredisini avantajlı faiz oranları üzerinden 36 ay vadeli olarak kullanabiliyor.

QNB Finansbank Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi

QNB Finansbank, 2022 yılında kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi kullanamayanlara yardımcı oluyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre kredi notu düşük olduğu için bankacılık sektöründe “sicili bozuk” olarak değerlendirilen kişilere ihtiyaç kredisi veriyor. Bankanın bu kredisi için tek şartı ise yarı riskli grubu temsil eden “800 kredi notuna” sahip olunmasıdır. Bu halde kişiler QNB Finansbank’tan 36 ay vadeli ve gelir durumuna endekslenecek faiz oranı üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

ING Bank’tan Sicili Bozuk Olanlara Kredi

ING Bank, kredi sicili bozuk olan tüketicilere ihtiyaç kredisi sunuyor. Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar arasında bulunan ING Bank, kredi sicili bozuk olanlara 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Ancak banka bu kişiler için ihtiyaç kredisinde normal tüketiciye nazaran daha yüksek faiz oranları uyguluyor.