Kablosuz iletişim teknolojileri, son 20 yılda yaşamlarımızı bir daha hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak derecede değiştirdi. Kablosuz kulaklılar, günümüzde neredeyse artık bir zorunluluk haline geldi. Her türlü işimizi yaparken, telefonla konuşmaktan, müzik dinlemeye varıncaya kadar birçok başka işi yapmamızı da sağlayan kablosuz kulaklıkla konusu, her geçen gün çoğalan alternatifler yüzünden büyük bir sorun haline gelmiş durumda.

Kablosuz Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kablosuz kulaklık seçimi yaparken, öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, kulak üstü ve kulak içi özelliğinin hangisine sahip olması gerektiği. Temel olarak hemen tüm kulaklıklar benzer teknolojileri kullansa da, kulak içi ve kulak üstü seçimi, kullanım amacımıza ve şartlarına göre önemli bir konu haline geliyor. Öncelikli bu konuda doğru bir seçim yapmanız önemlidir. Bunun yanında kablosuz kulaklıkların bir Bluetooth teknolojisi olduğu unutulmamalıdır. B u sebeple bir kablosuz kulaklık, her ne kadar yeni olursa olsun, kullandığı Bluetooth standardı eski olabilir. Bu durumda kulaklığınızdan istediğiniz verimi alamazsınız. Bu sebeple tercih ettiğiniz kulaklığın hangi Bluetooth standardına sahip olduğunu mutlaka öğrenin. Sizler için fiyat performans açısından en iyi kablosuz kulaklılarla ilgili bir liste hazırladık.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Xiaomi Airdots Pro 2

Android ve İOS uyumluluğuna sahip bu kablosuz kulaklığın, Bluetooth standardı 5.0. Suya ve tere özel dayanıklılık kazandırılmış olan ürün için, ortalama kullanım süresi 4 saat. Şarj kutusuyla birlikte 14 saat gibi uzun bir kullanım süresine sahip oluyor ve şarj kutusunun dolum süresi de 1 saat. Gürültü filtreleme özelliğine sahip kulaklığın kullanım mesafesi 10 metreye ulaşıyor. Kulaklığın dokunmatik kullanım olanağı mevcut. Piyasada 300 ile 360 TL arasında fiyatla satılan kulaklık, iyi bir fiyat performans kulaklığı.

Anker SoundCore R100 TWS Bluetooth Kulaklık

Yine Bluetooth 5.0 standardına sahip olan kulaklık, ortalama 6,5 saat kullanım süresi bulunuyor. Kutusuyla birlikte 25 saat gibi uzun bir kullanım süresi sunan kulaklığın, suya ve tere dayanıklı özel bir yapısı var. Özel BassPU teknolojisi, gürültü filtreleme gibi özellikleri de bulunuyor. 3 Farklı ölçüde esnek ve ergonomik kulaklık ucuyla kullanıcıya sunuluyor. Otomatik bağlantı desteği de sunan cihaz, piyasa da 420 ile 499 TL fiyat arlığında bulunabiliyor.

JBL Free Kablosuz Kulakiçi Kulaklık

JBL’ in kulaklık, mikrofon ve hoparlör gibi cihazlardaki kalitesi ve üstünlüğü, çok eski yıllardan beri devam ediyor. Bu fiyat performans ürününde Bluetooth sürümü ne yazık ki 4.2 olarak kalmış. 4 Saatlik bir ortalama kullanım süresine sahip kulaklık, şarj kutusuyla birlikte 24 saat gibi bir kullanım süresi sunuyor. Dahili kontrol tuşlarının yanı sıra, mikrofonu ve JBL Signature Ses Teknolojisi özellikleri bulunuyor. Suya ve tere karşı dayanıklı olan cihaz, çağrı geldiğinde müzik dinliyorsanız mono moduna geçiyor. Görüşme bitince otomatik olarak stereo olarak müzik çalmaya devam ediyor. Ürün piyasada 700 TL’ den başlayan fiyatlarla bulunabiliyor.