Gündemi değiştiren olayların hemen her defasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen görüşmeler sonrasında olması, gözlerin Beştepe’ de iki lider arasında gerçekleşen toplantıya çevrilmesine neden oldu. Görüşmede iki liderin neleri ele aldığı konusunda net bir açıklama yapılmazken, gazeteci Barış Yarkadaş, görüşmede seçim tarihinin belirlendiği yönünde bir iddia da bulundu.

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen Beştepe’ de ki görüşmede, seçim tarihi üzerinde de konuşulduğu ve ortak bir tarihin belirlendiğini iddia etti. Barış Yarkadaş bu tarihi 9 Nisan 2023 olarak açıkladı.

Seçim Tarihine Göre Listeler Belirlenecek

Seçim tarihinin belirlenmesinin ardından, parti teşkilatlarında da yoğun bir çalışmanın başlayacağı ve önümüzde ki günlerde listelere girecek milletvekili adaylarının istifalarını vermesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tatyyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında Beştepe’ de gerçekleşen görüşme, basına kapalı olarak yapıldı. Görüşme yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürdü. Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a 99 tane gül verdi. Buna karşılık Devlet Bahçeli’ nin 1 Ocak olan doğum gününü erkenden kutlayarak, Bahçeli’ ye üzerinde 3 Hilal figürü olan bir pasta ikram etti. Karşılıklı yapılan jestlerden sonra 45 dakika süren toplantı basına kapalı şekilde gerçekleştirildi. Gündemin en önemli maddelerin ele alındığı kesin olan toplantıyla ilgili yapılan açıklamalar genel oldu ve hangi konularda görüşüldüğü netleşmedi.

Barış Yarkadaş “ Seçim Tarihi Görüşüldü “

Gazeteci Barış Yarkadaş görüşmenin çeşitli konularda olduğunu ancak seçim tarihinin de belirlendiğini iddia etti. Kulis bilgisi olarak gelen bu konuyla birlikte yine kulislere 9 Nisan 2023 tarihinin düşmesiyle güçlülük kazandı. Tarihin iki lider arasında 9 Nisan 2023 olarak belirlendiği iddia edildi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, iki lider arasında yapılan görüşme sonrasında, iki partinin yetkili isimleriyle görüşmeler yaptığını ve buradan aldığı bilgilere göre tarih üzerinde uzlaşmaya varıldığını belirtti. Yarkadaş; “ Erdoğan’la Bahçeli’nin görüşmesinin öncesi ve sonrasında tanıdığım AK Partilileri aradım, seçimlerin 9 Nisan 2023 tarihinde yapılmasının konuşulduğu hatta listelere girmesi beklenen il başkanlarının önümüzdeki günlerde istifalarının alınacağı söylendi “ dedi.