Diyarbakır'da oynanacak olan Türkiye - İskoçya maçı için Diyarbakır'a gelen İskoçlar, Diyarbakır sokaklarında renkli görüntülere neden oldular. Renkli kıyafetleri ile Sur ilçesinin sokaklarını canlandıran İskoç taraftarlar, bir yandan Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel yerlerini gezerken bir yandan da vatandaşlarla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler. Geleneksel kıyafetleri  ile İskoçları farklı bulan ve sıcak bir şekilde karşılayan Diyarbakırlılar, İskoçlarla bol bol fotoğraf çektirdiler. İşte haberin detayları!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Vatandaşlar İskoçlarla Fotoğraf Çektiriyor

Diyarbakır stadyumunda oynanacak olan Diyarbakır - İskoçya maçı için tüm taraftarlar heyecanlı bir bekleyiş içinde. Aynı zamanda maç için Diyarbakır'a gelen İskoçlar, maçın yanı sıra bölgenin tarihi ve turistik yerlerini de geziyor. Geleneksel kilt kıyafetleri ile Sur ilçesinin sokaklarında rengarenk görüntüler oluşturan İskoç taraftarlar, bölge halkının da ilgisini çekiyor. Dolayısıyla birçok yerli turist ve Diyarbakırlı vatandaş, geleneksel kıyafetleriyle sokakları canlandıran İskoçlarla bol bol fotoğraf çekiyor.

İskoçlar Hallerinden Oldukça Memnun

Diyarbakır'ın tarihi yerlerini gezerken enfes lezzetlerini de denemeyi ihmal etmeyen İskoçlar, aynı zamanda havanın sıcaklığından da oldukça memnunlar. İskoç taraftarlarından Peter Campbell, Diyarbakır'da olmaktan memnun olduğunu söylerken, "Şehir güzel görünüyor. Şehri gezmem, görmem lazım. Tabii ki kendi takımımı destekleyeceğim" dedi. Başka bir İskoç taraftar John Nıcoi ise ilk defa Diyarbakır'a geldiğini söyleyerek "Diyarbakır çok güzel bir şehir. Yemekler çok güzel görünüyor. Yemekleri de yedik çok güzeldi. Ülkemle burası arasında en güzel fark bu güzel havanın burada olması çünkü kısa kollu giyiyorum. Yarın hangi takımın kaybedeceğinin bir önemi yok. İyi bir takıma sahibiz. Tabii ki yarın kendi ülkemin takımını destekleyeceğim. Türkiye'yi de çok seviyoruz. Türk takımını da" diye konuştu. Rıch Rıchmond da Diyarbakır'ı çok sevdiğini söyleyerek maç öncesinde arkadaşlarıyla birlikte kentin tarihi ve turistik yerleri gezdiğini anlattı. Hatta 21 yaşındaki oğlu ve arkadaşlarıyla Diyarbakır'a söyleyen Rıchmond, "Türk yemeklerini, zengin kahvaltısını, güzel yemeklerini beğendik. İyi ki buraya gelmişim. Burada olmaktan çok memnunum. Havası güzel. Tarihi mekanları çok güzel. İnsanları çok mükemmel" diye konuştu. Merakla beklenen maç ise yapımına 2014 yılında başlanan 33 bin kişilik Diyarbakır Stadyumunda oynanacak.