Makyaj; kıyafetlerimiz, saç rengimiz ve ten rengimiz gibi birçok değişken dikkate alınarak yapılması gereken son derece ciddi bir iş aslında. Sarışın, esmer, beyaz tenli ya da kumral tenliler için farklı makyaj stilleri ve tonlarının uygulanması gerekiyor. Eğer siz de kumral tenli iseniz ve nasıl makyaj yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte siz kumral tenliler için makyaj önerileri ve püf noktaları!

Göz Tonu Önemli

Makyaj yapımında belki de ilk dikkat edilmesi gereken noktaların başında göz rengimiz ve göz tonumuz geliyor. Bunun için en baştan söylememiz gerekir ki göz makyajımızı ne kadar koyu yapmışsak dudaklarımızda kullanacağınız rujun tonunu o kadar açık yapmamız gerekir. Tersi şekilde eğer gözlerimizde açık renk tercih etmişsek bu durumda ise dudaklarımızda daha koyu tonları tercih etmeliyiz. Bu arada yine unutulmaması gereken bir durum da şu ki, kumral tenliler daha pastel renkleri kullanabilirler ve beyaz tenli ya da esmer tenlilere göre daha fazla seçenek elde edebilirler.

Bu arada buğday tenliler renk uyumsuzluğundan her zaman kaçınmalı ve özellikle de allıkları çok fazla tercih etmemeliler. Diğer yandan kumral tenliler için faydalı olacak birtakım cilt bakım ürünleri de mevcut. Yazımızın devamında bu cilt bakımı ürünlerinden bahsedeceğiz.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Zümrüt Yağı

Zümrüt yağı, kuru ve kumral tenli kişilerin kullanabileceği oldukça özel bir cilt bakım yağıdır. Hatta yağı pratik bir şekilde kullanabilmek için sonbaharda bu yağdan 500 gram kadar hazırlayarak kış ayları boyunca ev yapımı cilt bakım ürünlerinizle birlikte kullanabilirsiniz. Ancak yağı buzdolabında muhafaza etmeyi ihmal etmeyin.

Sızma Zeytin Yağı

Sızma zeytinyağının ciltte yarattığı mucizeler yüzyıllardır bilinir. Biz de sizlere yine sızma zeytin yağı ile ilgili bir tarif vereceğiz. Bunun için öncelikle eşit miktarlarda kuş otu, bağa ve karakafesin kirli kısımlarını ayıklayarak temizleyin. Ardından iyice temizleyip duruladıktan sonra kağıt havlu yardımıyla kurulayarak büyük parçalara ayırın. Bu şekilde bir gece kurumaya bırakın ve ertesi gün en fazla 65 derece olacak şekilde fırını ön ısıtmaya alın. Sonrasında bitkilerinizi çelik bir kabın içine yerleştirerek üzerini birkaç milimetre örtecek şekilde zeytin yağı ile örtün. Kabın kapağını kapatmadan fırının içine yerleştirin ve yağla birlikte bitkilerin 24 saat ısınmasını sağlayın. Pişirirken fırının kapağını yarı aralık bırakarak bitkilerin yanmadığından emin olalım. Son olarak kabı fırından alarak yeşil yağı süzelim. Yağı şişeye koyarak tarihleyin ve buzdolabı veya derin dondurucuda saklayın.