Milyonlarca emeklinin merakla beklediği 2022 Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ödenmeye başlandı. 2022 enflasyon rakamlarındaki artış karşısında emekliye verilen bayram ikramiyelerine zam yapılması bekleniyordu. Milyonlarca emekli 2022 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar? Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek merak ediyordu. İşte Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili en sıcak gelişmeler!

Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Devlet, son yıllarda yılda 2 defa olacak şekilde emeklilere ve onların geride kalan hak sahipleri olan dul ve yetimlere, engelli ve malul aylığı alanlara bayram ikramiyesi ödemesi yapıyor. İlk defa 2018 yılında uygulamaya alınan emekliye bayram ikramiyeleri, her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı vesilesiyle gerçekleştiriliyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

2022 Ramazan Bayramı vesilesiyle de milyonlarca emekliye ve diğer hak sahiplerine Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından bayram ikramiyesi ödemesi yapılmıştı. 2022 Kurban Bayramı içinde SGK tarafından bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacak. Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödemesine 2.07.2022 tarihi itibariyle başlandı. 2022 Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödemeleri 4A yani SSK’lılar için 5 Temmuz ve 6 Temmuz tarihlerinde, 4B yani Bağkur’lular için 7 Temmuz ve 4C yani Emekli Sandığı emeklileri için 2 Temmuz ile 5 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Emeklilerin bayram ikramiyesini almak için daha önceki yıllarda olduğu gibi ekstra bir başvuru yapmasına gerek olmayacak. SGK tarafından emeklilerin hesaplarına bayram ikramiyeleri otomatik olarak yatırılıyor.

2022 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Milyonlarca emekli, özellikle artan enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında emekli bayram ikramiyelerine zam yapılması beklentisi içerisindeydi. Özellikle de 1 Temmuz itibariyle hem memur ve emeklilerine hem de SGK ve Bağkur asgari ücret ve emeklilerine yönelik ara maaş zammı açıklanmıştı. Bu haberle birlikte bayram ikramiyelerine de zam bekleyen emekliler, hayal kırıklığına uğradı.2022 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi tutarı geçen yıl olduğu gibi bu yılda 1.100 TL olarak hesaplara yatırılacak. 2022 Ramazan Bayramı ikramiyesi de yine 1.100 TL olarak ödenmişti.

2022 Kurban Bayramı Ne Zaman?

2022 Kurban Bayramı 9.07.2022 tarihinde başlayacak. 8 Temmuz 2022 ise Kurban Bayramı arefesi olacak. Böylelikle Kurban Bayramı bu Cumartesi itibariyle başlayacak ve 4 gün sürecek. 15 Temmuz resmi tatilinin de denk gelmesiyle birlikte Kurban Bayramı tatili 9 güne uzatılmıştı