Kuzenini “Allah yok” dediği için öldüren ve yol kenarına atan Özgür Taylan Doğan’ın yargılandığı davada karar çıktı. Zanlı Doğan’ın mahkemede verdiği savunmada dile getirdiği ifadeler ise herkesi ise şoke etti. İşte kan donduran olayın detayları!

Yol Kenarında Bıçaklanarak Öldürülmüş Kişi Bulundu

Geçtiğimiz Mart ayında başkent Ankara’da yol kenarında bıçaklanarak öldürülmüş bir ceset bulundu. 22 Mart’ta meydana gelen olayda Ankara’nın Altındağ ilçesi Ulucanlar Caddesi’nde bir yol kenarında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan kişinin “Şükrü Kerekli” olduğu belirlenmişti.

Ankara Emniyeti tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde katil zanlısının Şükrü Kerekli’nin kuzeni Özgür Taylan Doğan olduğu belirlendi. Gerçekleştirilen operasyon ile Doğan, Afyonkarahisar’da polis tarafından yakalandı. Doğan polise verdiği ifadesinde cinayeti itiraf etmiş ve sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verilmişti.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Yürütülen soruşturma çerçevesinde Doğan’a ilişkin mahkeme tarafından “tasarlayarak kasten öldürme” ve “yağma” suçlamaları nedeniyle dava açılmıştı. Söz konusu dava Ankara 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada savunması istenen Doğan, her şeyi açık yüreklilik ile söylediğini, kuzeninin kendisine küfretmesi nedeniyle öldürdüğünü ve kesinlikle cinayeti tasarlama gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Savunmasının devamında ise kuzenini bıçakla değil tabanca ile öldürülmeyi hak ettiğini ve tabanca ile öldürmediği için pişman olduğunu dile getirdi. Mahkeme başkanı tarafından kendisine yöneltilen daha öncesinde psikolojik tedavi alıp, almadığına yönelik soruya ise olumsuz yanıt verdi ve gayet iyi olduğunu belirterek, dilerlerse kendisini hastaneye sevk edebilecekleri yanıtını verdi.

Kızlarımın Namus Bekçiliğini Yapacağım

Mahkemede Cumhuriyet Savcısı Umut Sadak’a ilişkin açıklama imkanı verildi. Sadak yaptığı açıklamasında önceki celse verdiği mütaalasını tekrar etti. Uyuşturucu ve alkol içtiğini söyleyen sanığın “Allah yok dediği için kuzenini öldürdüğü” yönündeki ifadesinin cezayı düşürmek amacı taşıdığını dile getirdi. Bu nedenle Sadak, zanlının hem “kasten öldürme” hem de olayın ardından maktule ait olan aracı alarak, kaçması nedeniyle de “nitelikli hırsızlık” suçlarından mahkum edilmesi gerektiğini belirtti. Doğan ise son savunmasında kızlarının olduğunu ve onların namus bekçiliğini yapmasından dolayı tahliyesini talep ettiğini belirtti. Mahkeme ise herhangi bir indirim uygulamayarak, zanlı Doğan’a kasten öldürme nedeniyle müebbet hapis kararı verdi. Ayrıca Doğan’a mahkeme tarafından nitelikli hırsızlık suçlaması nedeniyle 6 yıl hapis cezası verildi.