2021/2022 Eğitim Öğretim yılı devam ederken, ülkemiz ekonomisinde yaşanan olumsuz gelişmeler, öğrenciler açısından da ekonomik zorluklar oluşmasına sebep oluyor. Bu durum Lise ve Üniversite düzeyinde eğitim gören öğrencilerin, yeni burs olanakları hakkında araştırmalarını yoğunlaştırmalarına da neden olmuş durumda. Ülkemizde Devlet kurumlarının yanı sıra, özel pek çok kurumda lise ve Üniversite düzeyinde ki öğrenciler için karşılıksız burs olanakları sunuyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Hangi Kurumlar Karşılıksız Burs Veriyor?

TED Bursları

Türk Eğitim Derneği, sürekli gelişmeye devam eden bir burs sistemine sahip. Terör saldırısı, doğal afetler ve benzeri olumsuzluklardan etkilenmiş öğrenciler öncelikli olmak üzere, çeşitli düzeyde öğrencilere karşılıksız burslar sağlanıyor. Lise düzeyinde eğitim gören öğrencilere de karşılıksız burs olanağı bulunuyor.

AHBAP Derneği

Son yıllarda yardım ve desteklerle ilgili hemen her konuda karşımıza çıkan AHBAP Derneği’de karşılıksız burs sağlayan kurumlar arasında yer alıyor. Lise 12. Sınıf öğrencileri, Lise mezunları ve Üniversite öğrencileri için karşılıksız sağlanan burs için başvurabilirsiniz.

TUBİTAK Bursları

Yüksek öğrenim ve Lisans öğrencileri için TUBİTAK tarafından çeşitli burslar sağlanıyor. Ancak bu burslar, başarılı öğrenciler ve çeşitli spor dallarında dereceye girmek gibi koşullar bulunuyor. Alanında ilk 1000 dereceye girmek, olimpiyat spor dallarında derece yapmak, koşullardan bazıları.

Türk Eğitim Vakfı Bursları

Yüksek öğrenim öğrencileri için, devlet burslarından sonra en fazla destek olan kurum TEV’dir. Türk Eğitim Vakfı tarafından sayısız üniversite öğrencisine karşılıksız burslar sağlanıyor.

İstanbul Sanayi Odası Bursu

Bazı üniversitelerde okuyan öğrencilere sağlanan çeşitli burslar bulunuyor. Bursları alabilmek için ön koşul, Kredi ve Yurtlar kurumu başta olmak üzere, başka bir karşılıksız burs almıyor olmaktır.

İstanbul Ticaret Odası

Kurum tarafından sunulan yüksek öğrenim öğrenci bursu, başka bir karşılıksız burs alamamış öğrencilere veriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı

Üniversitelerin öğretmen eğitilen fakültelerinde okuyan öğrencilere burs olanağı sunuyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Vakıf, her hafta en az 4 saat olmak üzere, toplumsal sorumluluk projelerinde yer alınması koşuluyla, karşılıksız burs veriyor.

Vehbi Koç Vakfı

Üniversite öğrencilerine en fazla burs veren özel kurumlardan biridir. Bazı üniversiteler ve bölümler için, burs alınması daha kolay.