Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte hem öğrencilerin hem de velilerinin masrafları ciddi oranda artış gösterdi. Eğitim giderlerinin karşılanmasında zorluk yaşayan ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak eğitim destekleri sunuluyor. Devlet ve özel kurumlar tarafından hem lise hem de üniversite öğrencilerine yönelik burs desteği veriliyor. Peki 2022-2023 eğitim öğretim döneminde öğrenci bursu veren kurumlar hangileri? Kurumların verdikleri öğrenci bursu tutarları ne kadar? Öğrenci burslarıyla ilgili detaylar haberimizde!

TÜGVE Üniversite Öğrenci Bursu

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) tarafından 2022 yılında yükseköğretim kurumlarının ön lisans ve lisans seviyesinde eğitim gören öğrencilere yönelik öğrenci bursu veriliyor. 2022-2023 eğitim öğretim dönemi boyunca üniversite öğrencileri için aylık 300 TL tutarında burs ödemesi gerçekleştiriliyor. TÜGVA öğrenci bursu başvurusu için belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında 24 yaşını doldurmamış olmak, farklı bir kurumdan burs almıyor olmak ve ihtiyaç sahibi olduğunu belgelendirebiliyor olmak yer almaktadır.

TEV Öğrenci Bursu

Türkiye Eğitim Vakfı(TEV) tarafından 2022-2023 eğitim öğretim döneminde hem lise hem de üniversite öğrencileri için burs desteği verileceği açıklandı. TEV tarafından her yıl yapılan öğrenci bursu destekleriyle ihtiyaç sahibi öğrencilerin tüm eğitim dönemi boyunca giderlerinin karşılanması sağlanıyor. TEV öğrenci bursu başvuru işlemleri Eylül ayı ortası ile Ekim ayı başı arasındaki dönemde gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda 2022-2023 eğitim öğretim dönemi TEV öğrenci bursu başvuru tarihleri 12.09.2022 ile 2.10.2022 tarihleri arası olacak şekilde açıklandı.

TEV öğrenci bursu desteğinden mesleki ortaöğretim yani lise düzeyi eğitim gören öğrencilere aylık 575 TL tutarında destek ödemesi yapılıyor. Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan TEV öğrenci bursu desteği ise 1.325 TL olarak gerçekleştiriliyor. TEV’in ayrıca yüksek lisans öğrencilerine 2.000 TL, doktora öğrencilerine 2.650 TL ve üstün başarılı öğrencilere 2.650 TL olarak burs desteği ödemeleri bulunuyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Sabancı Vakfı Bursu

Sabancı Vakfı, her yıl “YKS” üstün başarılı öğrenciler arasında yer alan tüm öğrencilere yönelik olarak “Üniversiteye Giriş Bursu” desteği vermektedir. Vakıf tarafından “Marmara Üniversitesi,” Çukurova Üniversitesi”, “9 Eylül Üniversitesi” ve “İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa” kurumlarında eğitim gören öğrencilere yönelik olarak eğitim öğretim dönemi boyunca aylık burs ödemesi yapılıyor.