Son zamanlarda bilhassa pandeminin getirmiş olduğu kapanma koşullarının ardından evde iş olanakları birçok kişinin en sık arama yaptığı işler arasında yerini almaya başladı. Evden çalışma sistemine dayalı işler konusunda artan talep karşısında İŞKUR iş ilanlarında bu alana ilişkin daha fazla ilanla karşılaşılmaya başlandı. İşte İŞKUR evden iş ilanlarına ilişkin bilmeniz gerekenler ve detaylar!

Evde İş Olanakları

Özellikle pandemi koşullarının ardından çalışma standartlarında yaşanan değişmeler istihdam alanına ilişkin oldukça büyük değişimlere neden oldu. Bu değişimlerin başında ise evde iş olanaklarına ilişkin talepte meydana gelen artış geliyor diyebiliriz. Bu nedenle İŞKUR'un sitesinde bulunan iş ilanları arasında yer alan evde iş ilanları son zamanlarda birçok kişinin rağbet gösterdiği ilanların başında geliyor. Özellikle ev hanımları ya da küçük çocuğu olan kadınların daha fazla başvuru yaptığı ilanlar gitgide daha fazla karşımıza çıkmaya başladı. Tercümanlık, editörlük, metin yazarlığı, çeşitli paketleme işleri, tekstil sektörüne ilişkin parça başı ya da aylık ücret sistemine dayalı işler evde iş olanakları kapsamında en sık rastlana nişler arasında yerini alıyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Evde İş İlanları İçin Yapmanız Gerekenler

İŞKUR üzerinden evde iş ilanlarını arayıp, inceleyip sonra da başvuru yapabilmeniz için öncelikle kurumun sistemine üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. İŞKUR sistemine kayıt ve üyeliğinizi yapabilmeniz için bulunduğunuz ildeki size en yakın İŞKUR müdürlüğüne giderek danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kuruma gitmeden de kurumun resmi internet sitesinden ve e-devlet portalı üzerinden de kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin ardından artık sistemde bulunan iş ilanlarını inceleyebilir, filtreleme sistemi sayesinde aradığınız kriterlere en uygun iş ilanına ulaşabilir ve söz konusu iş ilanı için başvuru aşamasına geçebilirsiniz. Arama esnasında yapabileceğiniz filtreleme sistemi sayesinde istediğiniz il, istediğiniz mesleki nitelikler ve diğer kriterleri belirleyerek daha spesifik bir arama yapabilirsiniz. Evden iş ilanları konusunda ise  aksesuar paketleme, nikah şekeri paketleme, toka ve takı paketleme, bitki çayı paketleme, mandal montajı ve paketlemesi, düğme dikme, editörlük, metin yazarlığı, reklamcılık, grafikerlik, web sitesi tasarımı gibi birçok işe ulaşabilirsiniz.