Alişan'la evliliğiyle hayatımıza giren Buse Varol'un bilinmeyen mesleği ve hayatının detaylarını hep birlikte inceliyoruz!

Magazin camiasının ünlü isimlerinden Buse Varol, attığı her adımla yaptığı her paylaşımla ilgi çekmeye devam ediyor. Özellikle de son zamanlarda Alişan'ın ailesinden sadece Alişan'la görüşmeyi tercih eden Buse Varol'un bu tutumu sosyal medyayı ikiye bölmüş durumda, bazı sosyal medya kullanıcıları Alişan'ın ayrı bir ailesinin olduğunu ve Buse Varol'un haklı olduğunu dile getirirken, diğer kullanıcılar ise Selçuk Tektaş'ın vefatından sonra Buse Varol'un daha sabırlı olması gerektiğini ifade ediyor. Bugün ise biraz geçmişe gidiyoruz ve oyuncu olarak tanıdığımız Buse Varol'un bilinmeyen hayat hikayesine ve asıl mesleğine göz atıyoruz!

Buse Varol Aslında Öğretmenmiş!

Biz Buse Varol'u Alişan'la evliliğinden sonra tanımış olsak da, güzel oyuncunun asıl mesleği öğretmenlikmiş! 25 Mart 1990 yılında Manisa'da dünyaya gelen Buse Varol'un, kariyer olarak öğretmenliği tercih ettiğini bilen kişi sayısı oldukça azdır.

Pamukkale Üniversitesi - Eğitim Fakültesi Öğretmenlik bölümünü başarıyla bitiren güzel oyuncu, eğitiminin ardından 2 yıl özel bir eğitim kurumunda stajyer öğretmenlik yapmış. Ancak kısa süre içinde öğretmenliğin kendisi için doğru bir meslek olmadığına karar veren Buse Varol, oyunculuğa yöneldi. Oyunculuğa yönelmesi ise Miss Turkey yarışması ile gerçekleşmiş.

Miss Turkey Macerası!

buse-varol

2012 yılında katıldığı Miss Turkey yarışması Buse Varol'un hayatının dönüm noktası olmuş! 22 yaşında podyuma çıkan Buse Varol, ilk onda kendisine yer bulamasa da, bu deneyimin ardından oyuncu olmaya karar vermiş. Güzel oyuncu yarışma sonrasında karşısına çıkan pek çok fırsatı değerlendirdi.

Hayalinin Mesleği: Oyunculuk!

Yarışmanın ardından oyuncu olmaya karar veren Buse Varol, Ümit Çırak, Bahar Kerimoğlu ve Ayla Algan gibi isimlerden  oyunculuk dersi almaya başladı ve sonunda ilk rolünü 2013 yılında kaptı! 2013 yılında Tozlu Yollar isminde bir dizide rol alan güzel oyuncu bu deneyiminin ardından 2 sezon boyunca Arka Sokaklar'da "Yasemin" isimli bir polise hayat vererek ekranlarda olmaya devam etti. Arka Sokaklar'ın ardından ise hayatının aşkı Alişan ile tanıştığı diziye başladı. Yani Dostlar Mahallesi! Son olarak ise TRT1'de yayınlanan tarihi dizi "Payitaht Abdülhamid" dizisinde “Mislimelek Sultan” karakteriyle karşımıza çıktı.

Tüm bu oyunculuk macerasının ardından 2018 yılında Alişan ile hayatını birleştiren Buse Varol, şimdilerde yeniden oyunculuğa dönüyor!