ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Ülkede hızlı bir şekilde seçim sürecine gidilirken siyaset cephesinde de oldukça önemli değişiklikler vuku buluyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetle ilgili çok fazla tepki çeken bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, istifa etti. Apar topar yapılan bu istifanın yerine getirilen isim ise Avukat Özlem Zengin. İşte haberin detayları!

Sosyal Medya Hesabından Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet hakkında söyledikleri ile birçok kesimden sert tepkiler ve eleştiriler alan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, almış olduğu bir kararlar istifa etti. İstifasını kendi sosyal medya hesabından kamuoyuna duyuran Mahir Ünal, verdiği açıklamada, 'Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.' ifadelerini kullandı. Mahir Ünal'ın Cumhuriyet hakkında söylemiş olduğu tepki çeken sözleri hakkında geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de konuşarak rahatsızlığını dile getirmişti. Konu ile ilgili olarak Bahçeli, 'Cumhuriyet'in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz bir yanlışın pençesindedirler' şeklinde konuşmuştu.

Tarihteki En Sert Kültürel Devrim

Kahramanmaraş Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Kahramanmaraş Uluslararası 8. Kitap ve Kültür Fuarı'nda bir konuşma yaparak Cumhuriyet hakkında şu sözleri kullanmıştı: "Tarihteki en sert kültürel devrim Türkiye'de yaşanmıştır. Mesela Fransız devrimi her şeyi yıkmıştır ama lügate dokunmamıştır. Yine en sert devrimlerden bir tanesi Mao'nun Çin kültür devrimidir. Lügate dokunmamıştır. Ama maalesef bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir."

Yapmış olduğu bu açıklamanın ardından çok sayıda tepki ile karşı karşıya gelen Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile istifa ettiğini kamuoyu ile paylaştı. Yerine Avukat Özlem Zengin'in getirildiği Mahir Ünal, Twitter hesabından "Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" dedi.