1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Makedonya'da Sead Zeynel Başhekim Oldu
Makedonya'da Sead Zeynel Başhekim Oldu

Makedonya'da Sead Zeynel Başhekim Oldu

K.Makedonya'nın başkenti Üsküpte bulunan Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Enstitüsü'ne Makedonya Türkleri'nden Yrd.Doç.Dr.Sead Zeynel başhekim olarak atandı.

A+A-

K.Makedonya'nın başkenti Üsküpte bulunan Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Enstitüsü'ne Makedonya Türkleri'nden Yrd.Doç.Dr.Sead Zeynel başhekim olarak atandı.

Üsküp doğumlu Sead Zeynel 2009 yılında Üsküp Tıp Fakültesini bitirdi.2015 yılında ise İç Hastalıkları uzmanlığını tamamlayıp çalışmalarını Göğüs Hastalıkları ve Alerji yan dal alanında devam ettirdi.

2011 yılından beri Göğüs Hastalıkları ve Alerji Kliniğinde görev yapan Sead Zeynel aynı zamanda bilimsel çalışmalar ve tıp öğrencilerine pratik dersler ve uzmanlık eğitimi gören tıp asistanlarının eğitimine katkıda bulunuyor.

Bununla birlikte Dr.Sead Zeynel Üsküp Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmakta ve tıp diplomasi alanıyla ilgili aktivitelerde bulunarak Dünya Sağlık Örgütü çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr.Sead Zeynel Solunum Derneği,Amerikan Toraks Derneği ve Türk Toraks Derneği tarafından yurt dışında gerçekleştirilen mesleki ve Bilimsel sempozyum, konferans ve toplantılara katılmıştır.

Dr.Sead Zeynel'in başhekim olarak atanmış olduğu enstitü bir haftadır K.Makedonya'nın ikinci Covit 19 merkezi olarak faaliyet göstermektedir.

Böylece Dr.Sead Zeynel ,pandemi dönemi başladığından beri en ön saflarda görev yaparken şimdi Covid 19'a karşı mücadele eden önemli bir sağlık kurumunun başına getirilmiş oldu.

Dr.Sead Zeynel Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Enstitüsü'ne başhekim olarak atanması ile ilgili olarak  "Öncelikle böyle bir kurumun başına başhekim olarak atanmaktan onur duymaktayım.

Dünya'da ve K.Makedonya'da yaşanmakta olan pandemi koşullarında atanmış olduğum kurumda insanlarımıza en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız.Barışta da savaşta da komutanlık yapmak zordur. Biz savaşta komutanlık yaparak barışı tesis etmeye çalışan asker gibi çalışacağız.Pandemi sonrasında Türkiye'deki meslektaşlarımızla güzel işbirlikleri yaparak hem iki ülkenin dostluğuna hem de bilim dünyasına hizmet etmek en büyük arzum" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler