Manisa'da boşanma aşamasında olan kadının mahkemesinde hakimden ilginç çıkış: "Burası Taliban mahkemesi değil!"

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

Manisa'da boşanma aşamasında olan 31 yaşındaki Esra Ormak, eşi Mikail Oymak tarafından çocuklarının gözleri önünde boğazından falçata ile yaralandı. Bu yaralanma davasına ilişkin süren mahlemenin 3. durşmasında ise hakim genç kadının talebine karşılık "Burası Taliban mahkemesi değil" dedi. 

Aldattığı İddiasıyla Boğazından Yaralandı

dava

Manisa'da yaşayan ve eşinden ayrılmak isteyen Esra Oymak, boğazını falçata ile keserek yaraladığı eşi Mikail Oymak'tan şikayetçi oldu. Devam eden mahlemenin 3. duruşmasında 32 yaşındaki Mikail Oymak eşinin kendisini aldattığını ileri sürdü. Bu konuda tanıkların dinlenmesini ve HTS kayıtlarının istenmesini talep eden Mikail Oymak'ın bu talebinin reddedilmesini isteyen Esra Oymak'a ise hakimden ilginç bir cevap geldi. Mahkeme Başkanı, bu taleplerin reddedilmesini talep eden Esra Oymak'a, "Burası Taliban mahkemesi değil. Tanığı dinlemeyelim, kayıtları incelemeyelim. Burada kafama göre buna 3 yıl, ona 5 yıl ceza veremem" dedi.

'Burası Taliban Mahkemesi Değil'

"Kasten öldürme ve nitelikli cinsel saldırı" suçundan Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açılan Mikail Oymak, bir önceki duruşmada eşi Esra Oymak'ın kendisini aldattığını, onu gece 3'te birileri ile konuşurken yakaladığını ileri sürdü. Bu gerekçe ile babası Ömer Oymak ve iki komşusunun tanık olarka dinkenmesini talep etti. Telefon kayıtlarının da incelenmesini talep eden Mikail Oymak'ın bu iddialarının ardından Mahkeme Balkanı  Esra Oymak'a konuşup, konuşmadığını sordu. Esra Oymak ise bu soruya karşılık, "Konuşmadım. Annemin telefonu olaydan 10 gün önce kırıldı. Ben hattımı çıkarıp, telefonu anneme verdim. Olay günüde Mikail'in telefonundan annemi aradım. Tanıkların dinlenmesini ve telefon kayıtlarının incelenmesini istemiyorum" dedi. Bunun üzerine ise Mahkeme Başkanı Esra Oymak'a, "Burası Taliban mahkemesi değil. Tanığı dinlemeyelim, kayıtları incelemeyelim. Burada kafama göre buna 3 yıl, ona 5 yıl ceza veremem. Bu ülkenin hukuk ve yargı kuralları var. HTS kayıtlarına bakmazsam ortaya atılan iddiaları nasıl değerlendireceğim? Kullandığın hattı 7 ayda bulduk. Kayıtlara bakmazsam buna ömür boyu cevap veremem" dedi.