Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 14 Mayıs tarihinin gösterilmesinden sonra “6’lı Masa” için Cumhurbaşkanı adayı konusu daha da önemli hale geldi. 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmaları devam ederken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş isimleri öne çıkıyordu. Ancak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın son açıklaması adaylığını bekleyen milyonlarca kişiyi üzdü.

Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı Seçim Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, son dönemde sıkça tartışılan 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorularına bir nevi yanıt verdi. Ankara’da seçildiğinden beri oldukça başarılı çalışmalara imza atan ve geniş kesimlerin beğenisini toplayan Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adayı olması yönünde bir beklenti bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarihin 14 Mayıs olarak açıklanmasıyla birlikte Yavaş’ın adaylığı konusu daha da fazla dile getirilmeye başlanmıştı. Ancak Mansur Yavaş, katıldığı “Batıkent Rekreasyon Alanı” ve 10 farklı parkın “Temel Atma ve Açılış Töreni” kapsamında yaptığı açıklamalarla üzdü.

CHP Genel Başkanına Cumhurbaşkanı Olarak Beklediklerini Söyledi

Düzenlenen etkinlikte konuşma gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Cumhurbaşkanlığı” göndermesinde bulundu. Yavaş, konuşmasının sonunda Kemal Kılıçdaroğlu adına “temennilerinin bir sonraki gelişlerinde kendilerini Cumhurbaşkanı olarak ağırlamak olduğunu dile getirdi. Yavaş’ın konuşmasının sonunda yer verdiği ifadeler törene katılanlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Sosyal Medyadan Tepkiler Yükseldi

14 Mayıs’ta yapılacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 6’lı masa henüz bir aday açıklamış değil. 6’lı masada bulunan partiler arasında çatlak oluşması ve aday açıklamasının gecikmiş olması büyük tepki çekiyordu. Uzun süredir kamuoyunun Cumhurbaşkanı adayı olarak beklediği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş isimlerinde bir ağırlık oluşmuştu.

Ancak Yavaş’ın katıldığı törende yaptığı son açıklama Cumhurbaşkanı adaylığının resmen söz konusu olmadığını gösterdi. Yavaş’ın açıklamaları sosyal medyada da gündemin en önemli maddesi oldu. Çok sayıdaki kullanıcı Yavaş’ın adaylığının söz konusu olmamasına karşı duydukları üzüntüyü ve kızgınlığı dile getiren paylaşımlarda bulundu. 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı adaylarından Yavaş’ın adeta elenmiş olması sonrasında aday konusu daha da merak konusu oldu.