Yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığı ve yüksek kur artışıyla mücadele eden devlet, vatandaşa önemli olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda vatandaşın temel ihtiyaçlarının ekonomik şekilde karşılanması için Tarım Kredi Kooperatifleri sayısı arttırıldı. Ancak son aylarda Tarım Kredi Kooperatifleri’ne de gelen zamlar vatandaşın canını sıkıyor. Söz konusu artışlar MKYK gündemine de alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan vatandaşa indirim müjdesi geldi! İşte o karar!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Tarım Kredi Kooperatifleri Zamm MKYK’da Görüşüldü

Vatandaşın yüksek enflasyon koşulları altında temel ihtiyaç ürünlerine daha ekonomik şekilde erişebilmesi için hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifleri’ndeki zamlara karşı şikayetler yapılmaya başladı. Vatandaşların ürün fiyatlarına yüksek oranda zam yaptığı belirtilen Tarım Kredi Kooperatifleri’nde fiyatların çoğu zaman genel piyasa fiyatlarıyla aynı seviyede olduğu belirtiliyordu. Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “MKYK(Merkez Karar Yönetim Kurulu)” gündemine Tarım Kredi Kooperatiflerindeki zam konusu da alındı. Söz konusu toplantı sonunda ise vatandaşı sevindirecek haber geldi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kar Kuruluşu Değil!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından MKYK gündemine taşınan Tarım Kredi Kooperatifleri’ndeki zamlar için önemli değerlendirmelerde bulundu. Toplantı sırasında Cumhurbaşkanı tarafından vatandaşın temel ihtiyaç ürünlerine uygun şekilde erişebilmesi için kurulan bir kurumun, piyasa fiyatlarıyla aynı seviyede fiyatlandırma uygulamasının kabul edilemeyeceğini belirtti. 

Cumhurbaşkanı, Tarım Kredi Kooperatifleri için vatandaşın uzun süredir şikayet ettiği yüksek zam uygulamalarına karşı talimat verdi. Vatandaşın uygun fiyata ürünlere erişmesini sağlaması gereken ve herhangi bir şekilde kar beklentisi olmaması gereken bir kurum olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle de MKYK toplantısında yetkili birimlere Tarım Kredi Kooperatifleri’ndeki zamların geri çekilmesi ve piyasa koşullarına göre vatandaşa en uygun seviyeden ürün satışının gerçekleştirilmesi için denetimlerin uygulanması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri konusu ile ilgili olarak doğrudan Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi’ye talimat verdi. Söz konusu talimatın ardından en kısa süre içerisinde Tarım Kredi Kooperatifleri’den fiyat düşüşlerin yansıması bekleniyor. Toplantı da ayrıca hayatın diğer alanlarında da enflasyonla mücadelenin güçlü bir şekilde sürdürülerek, vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceğini belirtti.