Muğla’ ya bağlı Marmaris ilçesinde, bir kadının yaşadığı müstakil evin içerisinde, 40 kadar köpek ve çok sayıda kedi ve köpek ölüsü bulundu. Oluşan ağır kokudan uzun zamandır rahatsız olan çevrede yaşayanların şikayeti üzerine, ilgili ekipler tarafından kadının evine gidildi. Kadının evin içerisinde hayvanların olduğu ve girmelerine izin vermeyeceğini söyleyerek zorluk çıkarması üzerine, çıkarılan mahkeme kararıyla eve girildi. Yaşlı kadının ilgili ekiplere çıkardığı zorluklar sonrasında, eve operasyon yapılarak girilebildi.

Çok Sayıda Kedi Köpek Ölüsü Bulundu

Eve giren ekiplerin, bazıları tehlikeli türler olan çok sayıda köpek bulmasının yanı sıra, yine çok sayıda ölü kedi ve köpeklerin olması nedeniyle belediye ekiplerine bilgi verildi. Belediyeden gelen ekipler, evden 40 tane canlı köpek çıkararak hayvan barınağına götürdü. Barınağa götürülen köpekler, veteriner kontrolünden geçirilerek barınaklara dağıtıldı.
Bir tür çöp ev olan evde, belediye ekipleri temizlik yaparken zorlandı. Tonlarca çöp çıkarılan ev ve evin bahçesinden, çok sayıda ölmüş ve çürümüş kedi ve köpek ölüsü de çıkarıldı. Kedi ve köpek ölülerinin kokunun ana kaynağı olarak çevreyi rahatsız ettiği belirlendi.

Yaşlı Kadın Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Gözlem Altına Alındı

Önce ekiplerin eve girmesine engel olan, tutarsız ve çelişkili davranışlar sergileyen yaşlı kadın, gözaltına alınması sırasında da tutarsız davranışlar sergiledi. Bunun üzerine yapılan ön muayene sonrasında, yaşlı kadın Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ nde 3 hafta boyunca gözlem altına alındı. Kadının ilk muayenesi Marmaris Devlet Hastanesi’ nde yapıldı.
Oluşan ağır kokular uzun zamandan beri çevre halkını rahatsız ediyordu. Kadının yaşlı olması nedeniyle durumdan şikayetçi olmayan, ancak zamanla kokunun aşırı boyutlara yükselmesiyle birlikte şikayetçi olan çevredekiler, evden çıkanları öğrendikten sonra çok şaşırdılar. Herkes tarafından bir nevi çöp olduğu bilinen evden çıkan canlı ve ölü hayvanlar şaşkınlık oluşturdu.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Belediye ekipleri tarafından yapılan temizlik çalışmaları, bir bölümü çürümüş kedi ve köpek ölülerinin oluşturduğu ağır koku nedeniyle güçlükle yapılabildi. Evin içi ve bahçe bölümünden tonlarca çöpün toplandığı belirtildi. Yaşlı kadının 3 hafta içerisinde akıl sağlığıyla ilgili durumunun tespit edilmesi sağlanacak.