Artan taciz vakaları nedeniyle çoğu kadın günlük yaşamında dahi büyük sorunlar yaşamaya başladı. Son taciz vakasına isyan haberiyse sosyal medyadan geldi. Son dönemin popüler platformu TikTok’ta paylaşımlar yapan “@senashines” isimli bir kadın, yaptığı son paylaşımında yaşadığı tacizlere karşı isyanda bulundu. İşte o paylaşım!

Tacizlere Yeter Artık!

Son dönemin en çok kullanılan sosyal medya mecralarından TikTok’ta kadın bir kullanıcı, gerçek hayatta yaşadığı tacizlere isyan etti. TikTok’ta “@senashines” adıyla paylaşımlarda bulunan bir kadın kullanıcı, gerçek hayatta karşı karşıya kaldığı tacizlere isyan ettiği bir video paylaşımında bulundu. Kadın yaptığı paylaşımda metrodan evine giderken dahi çok sayıda tacizle karşı karşıya kaldığını belirterek, bu durumun artık mutlaka sona ermesi gerektiğine dikkat çekti.

Metrodan Evim 8 Dakika

TikTok’ta paylaşımlarda bulunan “Sena” isimli fenomen, yaptığı son paylaşımda kadın taciz olaylarının geldiği son noktayı gün yüzüne çıkarttı. Fenomen yayınladığı son videosunda metrodan inip, evine kadar gidene kadar dahi çok sayıda tacizle karşı karşıya kaldığını belirtti. Paylaştığı videoda arabayla geçerken yanında duran, laf atan gibi çok sayıda kişinin taciziyle karşı karşıya kaldığını belirtti. Bu tip rahatsız edici taciz olaylarının metro ile evi arasındaki sadece 8 dakikalık mesafede dahi çok sık şekilde söz konusu olduğunu belirtti.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Yaşadığı taciz olayları nedeniyle artık evine giderken kulaklık bile takmadığını, çevresinden gelebilecek taciz risklerine karşı her zaman kendisini tetikte tutmak zorunda hissettiğini dile getirdi. Her an bir yerden sözlü veya fiziksel bir tacizle karşı karşıya kalma endişesi nedeniyle yolda normal şekilde yürümekte dahi zorlandığını ve sürekli korku halinde olduğunu belirtti.
Türkiye, son yıllarda kadına yönelik şiddet, taciz ve cinsel istismar vakalarında yaşanan artışla mücadele ediyor. Kadınlar, karşı karşıya kaldıkları bu zorbalığa karşı seslerini çıkartmaya çalışsa da artan vakalar, durumun vehametini daha da ortaya çıkartıyor. Çoğu kadın isyanını sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla gösteriyor. Bu paylaşımlarda karşı karşıya kaldıkları tehdidin boyutunu ve riskini daha fazla kişiye ulaştırarak, sesini duyurmaya çalışıyor.