MasterChef programının jüri üyesi olarak izleyiciye kendisini sevdiren Somer Sivrioğlu, NTV’ de yayınlanan Ahmet Mümtaz Taylan’ ın sunduğu Empati programına konuk oldu. Sivrioğlu yaşamıyla ilgili yaptığı samimi açıklamalarla, izleyici tarafından büyük ilgi gördü. Aile yaşamı, iş yaşamı ve eski eşiyle ilgili açıklamaları gündem olmasını sağladı.
MasterChef’ te sempatik ve kendisine özgü davranışlarıyla izleyicinin büyük sempatisini kazanan Somer Sivrioğlu’ nun yaşamı, izleyicinin ayrıca ilgisini çekmiş durumda.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Somer Sivrioğlu'ndan Açıklamalar

Çok yetenekli bir şef olan Sivrioğlu’ na, Ahmet Mümtaz Taylan’ ın ilk sorularından biri “Sence yetenek doğuştan mı gelir yoksa sonradan mı kazanılır?” oldu. Sivrioğlu bu soruya “Yeteneğin doğuştan geldiğine inanıyorum ama geliştirmek de gerekir.” Şeklinde yanıt verdi.

Sivrioğlu yaşama atıldığı ilk yıllarla ilgili “Lise yıllarında çalışkan bir öğrenciydim. Aşık olunca ders çalışmayı bıraktım. Edebiyat öğretmenim beni tekrar hayata kazandırdı. Genç bir işletmeci olarak kaliteli restoranlarda staj yaptım. En büyük kazancım genç yaşta annemin iflasına şahit olmaktı." Şeklinde bir açıklama yaptı.

"İflastan sonra annemler Bodrum'a yerleşti. Ben de Avustralya’ya gitme kararı aldım. Gittiğimde kimseyi tanımıyordum ama verdiğim en doğru karardı. Hala orada yaşıyorum çocuklarımla, evimle, restoranlarımla…" Kök duygusunu yaşayamadığının altını çizen Sivrioğlu, "Belli bir yaştan sonra köklenme ihtiyacı hissettiğim için burada restoran açtım..." dedi.

Çocukluğunu hiç geçinemediği üvey babalarıyla geçirdiğini belirten Sivrioğlu,  “İkinci üvey babamın çocuğu olmadığı için babalığı bilmiyordu. Mesafeli ama sağlıklı bir ilişkimiz vardı. Fakat sonra hayatıma üçüncü üvey babam girdi, ona çok müteşekkirim. Hayatımı değiştirdi ve 'İyi ki hayatımdan geçti' diyebilirim. Geçen sene kaybettik, çok değerli ve kıymetli bir adamdı.” Dedi.

Son dönemde programla kazandığı popülerlik hakkında, “Senin için şöhret olmak ne anlama geliyor?” sorusuna "Televizyon şöhreti olmak sabun köpüğü gibi. Beni ünlü yapan mesleğime yeterli zamanı ayıramıyorum. İşini yapıp şöhret olmak çok güzel ama şöhret kalmaya çalışmak zor bir durum.” Şeklinde konuştu.

Somer Sivrioğlu, mesleğe nasıl başladığı hakkındaysa "İşimde başarılı olduysam eski eşimin katkısı var. Hiç yemek yapamazdı, aç kalırdık. Tek eksiği odur, müthiş bir anne ve müthiş bir yoldaştır." diyerek esprili bir şekilde yanıt verdi.
Tüm bu samimi açıklamalarına "Cüneyt Arkın benim idolümdür. Herkes tarafından bu kadar sevilmek kimseye nasip olmaz." Diyerek gönüllerde bir defa daha taht kurdu.