Masterchef yeni sezona bomba gibi giriş yaptı. Şu sıralar ana kadro için 3. grup içi elemeleri gerçekleştiren Masterchef jürisi, elemeler esnasında hem çok eğlenceli anlar yaşadı hem de birbirinden lezzetli yemekler tattı. Geçen 3 sezonda olduğu gibi bu sezonda da hem kendileri eğlenen hem de ekran başındakileri keyiflendiren Masterchef jürisi ve yarışmacıları, elemelerin sonuna yaklaştı. Bu hafta as kodroya giren isimlerin kesinleşmesi ile birlikte haftaya kıran kırana mücadele başlayacak ve 16 yarışmacı aylarca Masterchef'te 1. olmak için yarışacak. Bakalım bu sezonda ipi göğüsleyip önlüğü alan kim olacak?

Üç Jürinin Bu Sezon Programda Yer Almayacağı İddia Edildi

masterchef mehmet yalçınkaya

Healthyish ve Babe Activewear’ı İflasa Sürükleyen Şeyma Subaşı Şimdi de "You Dou You" Dedi: Başarılı Olabilecek mi? Healthyish ve Babe Activewear’ı İflasa Sürükleyen Şeyma Subaşı Şimdi de "You Dou You" Dedi: Başarılı Olabilecek mi?

Masterchef başlamadan önce izleyicileri korkutan iddialar ortaya atıldı. Öncelikle Mehmet Yalçınkaya'nın geçen yıl yarışmanın tadını kaçıran ifşalar sebebiyle bu yıl kadroda yer almak istemediği konuşuldu. Özellikle de kızı ile birlikte Youtube'da yayınlanan videolarından sonra bu alana ağırlık vermek istediği düşünüldü.

masterchef danilo zanna5

Ardından ise Danilo Zanna'nın programda olmayacağı dedikoduları gündeme geldi. İddialara göre Danilo Zanna kış boyunca rol aldığı reklam filmlerinden büyük bir gelir elde etmişti ve yeni sezonda Masterchef kadrosunda yer almak istemiyordu. Bu haberler sosyal medyayı kasıp kavururken Danilo şef sessizliğini korudu.

masterchef somer sivrioğlu

Bir diğer iddia ise Somer Sivrioğlu'nun da yeni sezonda Masterchef'in jüri koltuğunda oturmayacağıydı. Çünkü dünyayı kasıp kavuran covid 19 salgını nedeniyle ülkelere giriş çıkış yasaklanmıştı. Bu sebeple Somer şefin Türkiye'ye bile gelemeyeceği öne sürüldü.

İddialar Boşa Çıktı

masterchef şefler

Ancak durum korkulduğu gibi olmadı ve ilk fragmanla birlikte Masterchef'in sembolü haline gelen üç jürinin bu sezonda da izleyicileri yalnız bırakmadığı belli oldu. Program başlayana kadar geçen sürede Mehmet Yalçınkaya hem bir restoran açtı, hem de bir kitap yazdı.

Mehmet Yalçınkaya'nın Yoğunluğu İzleyicileri Korkuttu

masterchef mehmet yalçınkaya'nın restoranı

Mehmet şefin yarı okul konseptli restoranı bir hayli tuttu. Mehmet şef sosyal medya hesabından restoranında işlerin iyi gittiğini paylaşınca kulislerde böyle giderse Mehmet şefin programdan ayrılacağı konuşuldu. Mehmet şef bu konuda bir bilgi vermedi, ancak restoranın yoğunluğu sebebiyle Mehmet şefin Masterchef'e vakit bulamam ihtimali izleyicileri korkuttu. Dileriz işleri günden güne güzelleşir ancak Mehmet Yalçınkaya Masterchef'teki jüri koltuğunda oturmaya devam eder.