İzleyici tarafından büyük beğeniyle izlenen Masterchef yarışmasında, aylardır süren mücadelede sona geliniyor. Programın finaline birkaç gün kala dün akşam adaylardan Görkem’ in elenmesiyle birlikte tüm finalistler de belli oldu. Görkem’ in elenmesinden sonra finale Kıvanç, Metin ve Ayaz yarı finale yükselen talihliler olmuştu. Bu akşamsa MasterChef yarışmasının bir adayı finalist olmayı garantiledi. İçeriğimizin devamında finalist olan adayın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

MasterChef’ te İlk Yarı Finalist Belli Oldu

Aylardır devam eden ve kıran kırana mücadelelerin gerçekleştiği MasterChef yarışması, izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Adayların yoğun emekler verdiği yarışmada Metin, Ayaz, Görkem ve Kıvanç yarı finale yükselen dört şanslı aday olmuştu. Önceki akşam Görkem’ in de elenmesiyle birlikte yarışmada ilk yarı finalist Kıvanç oldu. Yapılan yarışmada Mehmet Şef’ in Yakamoz isimli tabağını hazırlamak için rekabet eden yarışmacılar arasından, en çok beğenilen tabak Kıvanç’ ınki olmuştu. Bu sayede aldığı şef ceketiyle birlikte Kıvanç ilk yarı finalist olmayı başardı.

Rekabet Devam Ediyor

Devam eden rekabette, Şef Dino’ nun Bir Gün Denizde tabağını en iyi icra eden ve en yüksek puanı alan Mehmet’ te ikinci yarı finalist oldu. Dün akşam Ayaz ve Görkem arasındaki rekabetteyse, Somer Şef’ in Tatlı Bir Anadolu Akşamı tabağını icra ederek puan toplamaya çalıştılar. En çok beğenilen tabak Ayaz’ ınki olunca, topladığı puanlarla son yarı finalistte Ayaza oldu.

Görkem 4. Olabildi

Gelinen noktada Görkem 4. Olarak, MasterChef’ e 4. Olarak veda etti. İstenen bu iki tabak sonunda yarışmacıların kendi tabaklarını hazırlayıp sunmaları istendi. Üç yemeğin tamamından alınan puanların toplanmasıyla birlikte, en yüksek 90 puanın 71’ ini alan Kıvanç, MasterChef 2022 yarışmasının da ilk finalisti olma başarısını gösterdi. Puanlamadan 69 puan alan Metin ve 65 puan alan Ayaz, yarın akşam finale kalan diğer yarışmacı olmak için kıran kırana rekabet edecekler. Ardından yapılacak finalde 2022 MasterChef yarışmasının galibi de belirlenmiş olacak. Yarışmanın galibi olmak için 3 aday kalmış durumda.  

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!