Ekranların sevilen yarışma programlarından birisi olan MasterChef'te yeni bir veda daha var. Geçtiğimiz hafta yarışmaya veda eden isimlerden birisi olan Çağatay, bu veda ile birçok sevenini de üzmüştü. Yarışmanın en favori isimlerinden birisi olan Çağatay'ın neden elendiği konusu birçok kişi tarafından sorulan ve merak edilen bir konuydu. Hatta Çağatay'ın ilk dörde kalması bekleniyorken bu şekilde elenmesi büyük bir tepki yarattı. Yarışmanın birçok takipçisi bu elemenin bilinçli yapıldığını düşünürken Yağız'ın yaptığı bir açıklama dikkat çekti. İşte Çağatay'ın elenmesine dair merak edilen detaylar!

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Çağatay Neden Elendi?

Yine bir Acun programı olan sevilen yarışma programı MasterChef'te bu pazar günü elenen isim, birçok kişinin sevdiği ve asla ihtimal vermediği Çağatay oldu. Adeta yarışmanın en favori isimlerinden birisi olan Çağatay, hiç beklenmedik bir şekilde elendi ve bu eleme birçok kişinin dikkatini çekti. Arkadaşları dahil hiç kimsenin beklemediği bu eleme kararı hakkında da birçok şüphe uyandı. Çağatay'ın elenmesine neden olan Yağız'ın yapmış olduğu açıklama ise ayrıca dikkatlerden kaçmadı. Yağız, resmen vicdan azabı çektiğini dile getirdiği konuşmasında; "Çok üzüldüm. bu durumdan kimse mutlu olamaz, herkesin hayalleri var burada. Çağatay'a böyle bir şey olması aklımın ucundan bile geçmezdi. Sadece o an bana doğru gelen şeyi yaptım. Kötü niyetle de yapmadım. Vicdan azabı çekiyorum bununla ilgili ama baktığımda da oyunun kuralı bu." dedi.

Sağlık Sorunları mı Var?

Diğer yandan da Çağatay'ın sağlık sorunları yüzünden yarışmadan elendiğine dair bazı söylentiler var. Bu sezonun en favori yarışmacılarından birisi olan Çağatay'ın hastalığı yüzünden elendiği de düşünülüyor. Çağatay'dan bu konu hakkında herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da, çoğu iddiaya göre Çağatay'ın hipertiroidi olduğu ve bundan dolayı çok fazla kilo verdiği düşünülüyor. Yine Çağatay'ın bu rahatsızlığı nedeniyle sık sık hastaneye gitmek zorunda kaldığı ve kollarındaki serum izlerinin de bundan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Hipertiroidi hastalığı, tiroit bezlerinin aşırı bir şekilde hormon üretmesinden kaynaklanan ve kanda oluşan bir çeşit zehirlenme olarak biliniyor. Bu şekilde aşırı bir şekilde hormon üretilmesi ise tüm vücudun organ ve dokularına zarar verebiliyor.