Masumlar Apartmanı'nın gözde oyuncusu Merve Dizdar, geçtiğimiz sezon hayat verdiği Gülben karakteri ile hepimizin kalbini fethetti. Televizyon ekranlarındaki ilk başrol deneyimini Masumlar Apartmanı ile yaşayan Dizdar, sadece oyunculuğu ile değil, özel hayatıyla da gündemden düşmedi.

Kariyer Basamaklarını Ağır Ağır Tırmandı

merve dizdar3

Healthyish ve Babe Activewear’ı İflasa Sürükleyen Şeyma Subaşı Şimdi de "You Dou You" Dedi: Başarılı Olabilecek mi? Healthyish ve Babe Activewear’ı İflasa Sürükleyen Şeyma Subaşı Şimdi de "You Dou You" Dedi: Başarılı Olabilecek mi?

İlk olarak 2010-2011 yıllarında, dönemin fenomen dizisi Kavak Yelleri'nde canlandırdığı Saliha karakteri ile ekrana gelen Merve Dizdar, ardından Doksanlar, Beş Kardeş, Kertenkele, Vatanım Sensin, Mucize Doktor gibi zamanının en çok izlenen dizilerinde yardımcı karakter olarak rol aldı.

merve dizdar ezgi mola-1

Kariyerinin ilk başrol deneyimini Bir Sis Böler Geceyi adlı filmde yaşan Merve Dizdar'ı bizlere asıl tanıtan Eltilerin Savaşı adlı filmde canlandırdığı Gizem karakteri oldu. Sergilediği göz kamaştırıcı oyunculuğun ardından da TRT1'in sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'ndan teklif aldı.

erşn kuneri merve dizdar ezgi mola nilperi şahinkaya-1

Masumlar Apartmanı'ndaki başarısı gözlerden kaçmayan yetenekli oyuncu, Cem Yılmaz'ın da radarına takıldı. Dizinin finaline günler kala Dizdar, Cem Yılmaz'ın Netflix için çekilen mini dizisi Erşan Kuneri için teklif aldı. Tatil yapmak yerine Ezgi Mola ile birlikte Erşan Kuneri setinde ter döken güzel oyuncu, eminiz ki harika iş çıkardı.

Boşanma Haberi Magazin Gündemine Damga Vurdu

merve dizdar4

Dizideki ablası Ezgi Mola ile el ele verip seyiciyi kah güldüren kah ağlatan Merve Dizdar, dizideki rolü kadar özel hayatı ile de konuşuldu. Kendisi gibi oyuncu olan ve BKM Mutfak kadrosunda yer alan eşi Gürhan Altundaşar ile eğlenceli anlarını sosyal medya hesabında sık sık paylaşan Merve Dizdar, takipçilerinden beğeni topladı.

merve dizdar

Sanıyoruz ki bu kadar göz önünde olunca tatlı çifte nazar değdi. Herşey güllük gülistanlıkken birden ayrıldıklarını duyuran çift hakkında ihanet dedikoduları ortaya atıldı. Merve Dizdar sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla ortada ihanet gibi bir durum olmadığını, karşılıklı karar vererek ayrıldıklarını açıkladı.

O Sözler Kime?

merve dizdar bu sözler kime

Güzel oyuncunun bugünkü paylaşımı ise kafaları karıştırdı. Can Yücel'e ait bir şiirin dizelerini paylaşan Merve Dizdar, o sözleri eski eşine mi yoksa ufukta görünen yeni bir aşka mı ithaf etti bilemiyoruz, ancak ayrılmasına rağmen birlikte çekilen fotoğraflarını silmediği eski eşi Gürhan Altundaşar ile barıştığı haberini bekliyoruz.