Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Tatil mevsimi geldi, kumsallara akın başladı. Bu akınla beraber, yazı rahat geçirmeye yardımcı olarak giysiler, güneş kremleri, vücut losyonları, plaj terlikleri ve havlular gibi ürünler için alışveriş de hız kazandı. Alışveriş  keyfine kendini kaptıranlar, yazı rahat geçirmelerini sağlayacak tüm ürünleri hazırladı. Ancak bu sefer de ortraya başka bir sorun çıktı: Bu eşyalar bavula nasıl sığacak?

Özellikle de uçakla yapılacak seyahatlerde, eşya kontenjanının ne kadar sınırlı olduğunu herkes bilir. Kimileri de tatili eşya taşıyarak geçirmek istemez. Bu nedenle tatil boyunca işe yarayacak ürünleri mümkün olduğunca az sayıda valize sığacak şekilde organize etmek önemlidir. Bizler de bavula daha çok eşya sığdırmanızı sağlayacak tüyoları sizler için araştırdık. Detaylar yazımızda!

Çantanızdan Maksimum Seviyede Yararlanın

  • Küçük bir çantaya, ağırlığı sorun etmeden çok eşya sığdırmayı amaçlıyorsanız, kıyafetlerinizi rulo yaparak yerleştirebilirsiniz. Rulo yaptığınız kıyafetler, katladıklarınızdan daha az yer tutacaktır.
  • Saklama çantaları, valizinizi düzenli tutmak ve yer anlamında tasarruf sağlamak için kullanabileceğiniz farklı boyutlarda çantalardır. Bu tarz çantalar veya hurçlar kullanarak valizinize daha çok eşya sığırabilirsiniz.
  • Valize ayakkabı koyuyorsanız, ayakkabınızı kutu yerine bez cantalarla taşımayı tercih edebilir, ayakkabılarınızın içini depolama alanı olarak kullanıp çorap ve benzeri küçük eşyalarınızı ayakkabılarınızın içine depolayarak taşıyabilirsiniz.
  • İç çamaşırları gibi küçük parçalar için, kıyafetler arasında kalan boşlukları kullanın. Böylece daha az alana daha çok eşya sığdırabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin, Gerekirse Vazgeçin

  • Valiz hazırlarken alanı verimli kullanmak önemli. Ancak ondan daha önemlisi, gereksiz eşyaları yanınıza almamak, hatta gerekliliğinden çok emin olamadıklarınızdan vazgeçmek. Gerçekten ihtiyaç duyacağınız ürünlerin bir listesini yapın.
  • Gideceğiniz yerin hava durumuyla ilgili araştırma yapın. Böylece işinize yaramayacak incelik veya kalınlıkta eşyaları boş yere yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız.
  • Tatil süresince yapacağınız aktiviteleri yüzeysel de olsa belirleyin. Böylece yalızca aktivitenize uygun eşyaları yanınıza alarak gereksiz yükten kaçınabilirsiniz.
  • Birbiriyle kombinleyebileceğiniz çok yönlü parçalar tercih edin. Böylece daha az eşya ile birden fazla kombin yapabilir ve az eşya ile çok şık olabilirsiniz.
  • Kalacağınız yerde çamaşır yıkama makinesi, saç kurutma makinesi, ütü gibi eşyaların olup olmadığını önceden araştırın. Bu tür eşyalar konaklayacağınız yerde mevcutsa, yanınıza almayarak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.