Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

İşsizlik oranlarında artışın her geçen gün devam ettiği bugünlerde kamu kurumlarından memurluk müjdesi geldi. Türkiye genelinde bazı kamu kurumları tarafından yapılacak yeni personel alımları, memur olmak isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor. Bakanlıklar, üniversiteler ve daha pek çok farklı devlet kurumu tarafından toplam 2477 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. İşte açıklanan yeni kamu personeli alım ilanının detayları ve başvuru şartları!

Kamuya 2477 Yeni Personel Alınacak

Devlet kurumları tarafından periyodik olarak sürdürülen kurum içi denetlemeler ve yeni projeler kapsamında yeni personel alımlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle de devlet kurumları tarafından kurum içi işleyiş için gerekli olduğu ve eksik yaşandığı belirlenen açık pozisyonlar için personel alımı ilanlarına çıkıyor. Yeni yayınlanan kamu personeli alım ilanı ile kamuya tam 2477 yeni personel alımı gerçekleştirilecek. Devlet memuru olarak istihdam olanağından yararlanmak isteyenlerin vakit kaybetmeden başvuru yapması gerekiyor.

Yeni Memur Alımı Hangi Kurumlara Yapılacak?

Devlet tarafından açıklanan yeni memur alımlarına ilişkin tüm detaylarda belli oldu. Toplamda 2477 adet yeni kamu personelinin alınacağı açıklanan duyuru kapsamında bu personellerin hangi kurumlarda görev alacaklarına da yer verildi. Buna göre 2022 yılında duyurulan yeni kamu personeli alımları Tarım ve Orman Bakanlığı, İTÜ, TÜİK, Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi kurumlarında görev almak üzere gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Olma Şartları Neler?

Kamu kurumları tarafından duyurulan ve toplamda 2477 adet yeni memur alımının gerçekleştirileceği personel alımına ilişkin şartlarda belli oldu. Buna göre devlet kurumlarında çalışmak isteyen kişilerin öncelikle Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) puanına sahip olması gerekmektedir. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Kanun’a uygun olmak, askerlik görevini icra etmiş olmak, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan(SGK) emekli veya yaşlılık aylığı alınmıyor olması gerekmektedir.
Bu genel memuriyet şartlarının haricinde başvuruda bulunmayı düşünen memur adaylarının mutlaka başvuru yapacakları pozisyona ilişkin talep edilen özel eğitim ve deneyim koşullarına da sahip olması gerekmektedir.