Yılbaşında yapılan maaş zamlarının, sonrasında gelen hayat pahalılığı nedeniyle aynı ay içerisinde erimesi ve alım gücünün giderek düşmesi ülkemizin en büyük sorunu durumunda. Temmuz ayında yılın ikinci yarısı için geçerli olacak Memur ve emekli maaş zamları, bu sebeple çok büyük bir merakla bekleniyor. Engelliler Haftası nedeniyle konuyla ilgili bir konuşma yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Engellilerin Ak Parti hükümetleri döneminde, hassasiyetle yaklaşılan bir konu olduğunu belirtti. Engellilerin iş yaşamına daha fazla dahil olabilmeleri için yapılan düzenleme ve teşvikler, evde bakım aylığı, eğitimleri için gerekli destek gibi konularda, Ak Partinin birçok konuda oluşturduğu projelerle engellilerin yanında yer aldığının altını çizdi.

2030 Engelli Vizyon Belgesi

Yapılanların yeterli olmadığını bildiklerini kaydeden Akbaşoğlu, hazırladıkları 2030 Engelli Vizyon Belgesi’ nde, bu konuda yapılacak birçok şeyin planlamasının gerçekleştirildiğini söyledi. Vizyon Belgesini kamuoyuna açıklayan Akbaşoğlu, aynı zamanda yaklaşan memur ve emekliler Temmuz maaş zammı konusunu da ele aldı.

Akbaşoğlu, iktidarın tüm sıkıntıları gördüğünü ve bu konuda yoğun çalışmaların sürdüğünü belirtti. Yapılacak memur ve emekli zamlarının, mutlaka alım gücünü arttıracak özelliklere sahip olması için çalışıldığını kaydetti.

Temmuz Emekli ve Memur Maaş Zamları Belli Oldu mu?

Akbaşoğlu, memur ve emekliler başta olmak üzere, tüm çalışanların alım güçlerinin yükseltilmesine yönelik, yeni ve iyileştirici paketler ile düzenlemelerin de yolda olduğunu söyledi. Dolayısıyla maaş zamları açıklanmadan önce, çeşitli iyileştirici önlem paketlerinin bekleyişi oluştu. Öncelikle iyileştirici ve düzenlemeler ve paketlerin devreye alınması ve sonrasında alım gücünün gerçekten artmasını sağlayacak bir Temmuz zammı beklentisi var.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Henüz zamların oranı ve düzenlemelerle ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Ak parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, açıklamalarında bu konuda yoğun çalışmaların yürütüldüğünü belirtmiş durumda. Verilecek her türlü destek ve iyileştirici düzenleme için, çeşitli yasaların oluşturulması gerektiğini belirten Akbaşoğlu, hem bu sebeple hem de kaynakların oluşturulması amacıyla yoğun çalışmalar yapıldığının altını çizdi. İktidarın çalışan kesimi, memur ve emeklileri, hayat pahalılığına karşı ezdirmeyecek önlemlerin alınması konusunda kararlı olduklarını söyledi.