Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte, emeklilere bayram öncesinde ödenen Bayram İkramiyelerinin ne kadar olacağı ve ne zaman ödeneceği soruları da merak edilmeye başlandı. 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı, 13 ve 14 Temmuz tarihlerinin de idari izin olarak kabul edilmesiyle birlikte, 9 günlük uzun bir tatil dönemi oluşmasına neden oldu. Bunun yanında Temmuz ayının hem emekliler, hem kamu çalışanları ve bu seneye özgü olarak asgari cüretliler içinde zam ayı olması, bayram öncesinde hangi maaşların ve ikramiyelerin ödeneceği hakkında büyük bir merakın oluşmasına neden oluyor. Özellikle emekliler, Kurban Bayramı öncesinde ödenecek olan bayram ikramiyesinin de zamlanıp zamlanmayacağını merak ediyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Kurban Bayramı İçin Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Ödenecek?

Bir aylık olmayan, bayram öncesinde bayram ikramiyesi olarak ödenen tutar, emeklilere önce 1000 TL olarak ödeniyordu. 2021 yılında bu ikramiyeye 100 liralık ilave bir zam yapıldı ve 1.100 lira olarak ödenmeye başladı. Her yıl Şeker ve Kurban Bayramı olmak üzere iki defa ödenen ikramiye, bu yıl Şeker Bayramı öncesinde yine 1.100 lira olarak ödenmiş ve beklentilere rağmen herhangi bir zam yapılmamıştı.

Dolayısıyla Kurban Bayramı öncesinde de bayram ikramiyesi için herhangi bir artışa dair açıklama olmadı. Yapılacak olan bayram ikramiyesi ödemeleri, her emekliye 1.100 lira olarak yapılacak. Dul ve Yetim aylığı alanlarda bayram ikramiyesi alabiliyor. Ancak bu kişiler, aylık bağlanma oranına göre ikramiye alıyorlar. Örneğin % 60 oranında aylık bağlanmış Yetim Aylığı alan bir kişi, 1.100 liranın % 60’ ını bayram ikramiyesi olarak alıyor.

Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yapılacak?

Kurban Bayramı İkramiyelerinin ödenmesi, aylığın yatırılma tarihine göre 2 ile 7 Temmuz arasında hesaplara yatırılacak. Emekli aylığını 26’ sın da alan emekliler için 7 Temmuz tarihinde son olarak bayram ikramiyesi ödenecek. Bayram ikramiyelerine 2022 yılı içerisinde herhangi bir zam olmayacak. Tüm ikramiye ödemeleri arife gününden önce hak edenlerin hesaplarına yatırılacak. Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasıyla birlikte, ödenecek bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği, tatil hazırlığı yapanlar için büyük önem taşıyordu.